Spotify testuje integrację z portfelami Web3 

2023-02-24 / Tagi:

Spotify testuje integrację z portfelami Web3 

Jeden z najbardziej znanych serwisów streamingowych z muzyką – Spotify – rozszerza swoją obecność w świecie Web3. Od teraz użytkownicy platformy mogą uzyskać dostęp do list odtwarzania z obsługą tokenów od Overlord, Fluf, Moonbirds i Kingship za pomocą swoich portfeli NFT. 

Lista odtwarzania z obsługą tokenów Spotify 

22 lutego ekosystem gier Web3 – Overlord, ogłosił, że został partnerem w nowym programie pilotażowym Spotify. Lista odtwarzania Overlord z obsługą tokenów, wyselekcjonowana przez społeczność, jest teraz dostępna za pośrednictwem portfeli Web3 tych użytkowników, którzy posiadają niewymienialne tokeny Creepz (NFT) w Spotify. Niestety w tym momencie listy odtwarzania mogą odblokować jedynie użytkownicy urządzeń typu Android ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Australii i Nowej Zelandii. 

https://twitter.com/Overlord_xyz/status/1628485145706614792

Kolejnymi uczestnikami trzymiesięcznego pilotażu są takie społeczności Metaverse jak Fluf, Moonbirds i Kingship. Co ciekawe, platformy Fluf i Moonbirds nie udostępniły publicznie żadnych szczegółów na temat swojej współpracy z serwisem streamingowym Spotify. Jednak Kingship potwierdziło swój udział w programie pilotażowym publikując komunikat na Twitterze. Jak możemy w nim przeczytać odblokowanie listy utworów, w tym takich wykonawców jak Queen, Missy Eliott, Snoop Dogg i Led Zeppelin, możliwe jest dla użytkowników, którzy posiadają kartę Kingship Key Card NFT. 

Wzrost liczby tokenów muzycznych 

Ogłoszenie dotyczące wspomnianego wyżej programu pilotażowego wywołało gwałtowny wzrost liczby tokenów muzycznych Web3. Na przykład natywny token Viberate (VIB) wzrósł o 33%. Z kolei inne tokeny, takie jak Audius (AUDIO) i Rhythm (RHYTHM), wzrosły odpowiednio o 4% i 2,5%. 

Przypominamy, że w maju ubiegłego roku firma Spotify zaczęła testować galerie NFT na profilach muzyków. Chociaż użytkownicy nie mieli opcji bezpośredniego zakupu, platforma umożliwiała im podgląd NFT artystów i przekierowywała na stronę OpenSea, na której mogli kupić przedmioty. 

Rynek muzyczny a kryptowaluty 

Warto podkreślić, że rynek muzyczny pozostaje jednym z bardziej rozwijających się obszarów dla adopcji kryptowalut. Pod koniec stycznia platforma Fountain, ogłosiła swoje partnerstwo z Zebedee. Umożliwiło to słuchaczom podcastów mikropłatności w Bitcoinach. Z kolei w lutym prawa licencyjne do przeboju Rhianny z 2015 roku „Bitch Better Have My Money” zostały zaoferowane jako część kolekcji 300 NFT. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.