Społeczność Arbitrum ostrzega przed fałszywymi zrzutami ARB 

2023-03-21 / Tagi:

Społeczność Arbitrum ostrzega przed fałszywymi zrzutami ARB 

Społeczność Arbitrum ostrzega przed różnymi fałszywymi zrzutami ARB. Niestety w ostatnich dniach oszuści utworzyli setki fałszywych stron phishingowych, które mają za zadanie doprowadzić do kradzieży środków użytkowników platformy. 

Ostrzeżenia przed zrzutem ARB 

Okazuje się, że po tym, jak protokół skalowania warstwy 2 Ethereum ogłosił w ubiegłym tygodniu, że uruchomi swój natywny token obiecując jednocześnie jego dystrybucję, oszuści zaczęli tworzyć fałszywe strony internetowe próbujące przejąć środki użytkowników Arbitrum. Z uwagi ryzyko potencjalnych oszustw społeczność projektu oraz firmy zajmujące się bezpieczeństwem blockchain wydały ostrzeżenia dla osób, które chcą otrzymać tokeny. Zaleca się im, by byli czujni i ostrożni wobec stron internetowych, które twierdzą, że udostępniają zrzuty. 

Fałszywe zrzuty ARB 

W komunikacie z 19 marca, Arbitrum News DAO poinformowało, że odkąd projekt ogłosił dystrybucję zrzutów zidentyfikowano ponad 273 strony phishingowe związane z Arbitrum. Niestety oczekuje się, że przed oficjalną datą dystrybucji w czwartek liczba ta jeszcze wzrośnie. 

Podobnie firma zajmująca się bezpieczeństwem kryptograficznym, Redefine, odkryła fałszywą stronę internetową podszywającą się pod stronę Arbitrum. Według zrzutów ekranu udostępnionych przez platformę, strona phishingowa prosi użytkowników o autoryzację dostępu do ich portfeli, umożliwiając tym samym przestępcom wyczyszczenie ich zgromadzonych środków. 

Także CertiK, firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain, zidentyfikowała fałszywe konto na Twitterze o nazwie @arbitrum_launch, które obecnie promuje zrzut tokena ARB. Platforma ostrzegła użytkowników, aby trzymali się z dala od konta i nie wchodzili w interakcję z zrzutem. 

Darmowe tokeny 

Z kolei użytkownik Reddit o imieniu CryptoMaximalist opublikował wątek na platformie, ostrzegając, że „oszuści mają nadzieję wykorzystać złożoność kryptowalut, a także to, że użytkownicy są podekscytowani darmowymi pieniędzmi”. Ogłosił, że znalazł profile na Twitterze podające się za „Arbitrum”, a które zawierają linki do fałszywych stron internetowych proszących użytkowników o odebranie zrzutu. CryptoMaximalist ostrzegł innych, aby zawsze sprawdzali historię profilu użytkownika, a także inne subreddity, aby zweryfikować to, czy nie spamują linkami na platformie. 

Niestety oczekuje się, że liczba oszustw związanych ze zrzutem Arbitrum wzrośnie. Z tego powodu, w najbliższych dniach użytkownicy kryptowalut powinni zachować szczególną ostrożność. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.