Spada dominacja kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club 

2023-06-26 / Tagi: nft

Spada dominacja kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club 

Bored Ape Yacht Club (BAYC), znana kolekcja tokenów NFT przeżywa spadek swojej dominacji rynkowej. W ciągu ostatnich 90 dni minimalna wartość BAYC NFT spadła z 64 ETH do nieco powyżej 37 ETH. 

BAYC traci pozycję na rzecz konkurentów na rynku NFT 

Niegdyś dominująca na rynku kolekcja NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) od trzech miesięcy boryka się ze spadkiem zarówno swojej dominacji na rynku, jak i ogólnych wyników. W centrum uwagi znalazły się obecnie inne kolekcje, np. w ciągu ostatnich 7 dni zbiór Ordinals NFT oparty na Bitcoinach przewyższył BAYC pod względem wielkości sprzedaży. Oznacza to zmianę na pozycji lidera tego rynku. 

Jednak nadal istnieje nadzieja dla Bored Ape Yacht Club (BAYC). Jego 30-dniowa wielkość sprzedaży plasuje go jako najlepszą kolekcję pod względem tego parametru. A biorąc pod uwagę sprzedaż wszechczasów, BAYC zajmuje drugie co do wielkości miejsce, tuż za Axie Infinity. 

Niemniej jednak imponujący wolumen sprzedaży CryptoPunks szybko zbliża się do osiągnieć BAYC. Kolekcja ta może pochwalić się łączną sprzedażą na poziomie 2,89 miliarda dolarów, z kolei łączna sprzedaż CryptoPunks sięga 2,18 miliarda dolarów. 

Dominacja CryptoPunks 

Kolekcjonerzy BAYC stanęli w obliczu trudnej sytuacji, ponieważ statystyki dotyczące kolekcji pokazują znaczny spadek w ciągu ostatnich 90 dni. Według danych platformy coingecko.com wartość bazowa BAYC wynosiła 64,2 ETH w dniu 1 kwietnia 2023 r. Teraz spadła ona do 37 ETH lub 70 810 USD (w oparciu o aktualne kursy wymiany ETH). Biorąc pod uwagę całą kolekcję, jej kapitalizacja rynkowa osiąga imponującą wartość ponad 707 milionów dolarów. Raport Coingecko ujawnia, że BAYC odnotował 24-godzinny wolumen na poziomie 6339 ETH – stanowi to nieco ponad 12 milionów dolarów. 

Co ciekawe, zarchiwizowane zapisy z platformy theblock.co wskazują, że już pod koniec kwietnia kolekcja BAYC walczyła o utrzymanie pozycji lidera, a CryptoPunks konsekwentnie przejmowało prowadzenie. 

Spadek zainteresowania BAYC 

Słabnąca atrakcyjność Bored Apes w ostatnim czasie pozostaje tajemnicą. Jednak nowe kolekcje, w tym te bazujące na Bitcoin, z pewnością zmniejszają ich sprzedaż. Dane Google Trends odzwierciedlają również gwałtowny spadek globalnego zainteresowania wyszukiwanym hasłem „Bored Ape Yacht Club”. Mniej więcej rok temu wyszukiwane hasło osiągnęło imponujący szczytowy wynik 100 na 100. Jednak aktualnie wynik ten spadł do zaledwie 10 na 100. 

Źródło: bitcoin.com fot. https://boredapeyachtclub.com/#/home

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.