SpaceX wkrótce zacznie akceptować DOGE jako środek płatniczy 

2022-05-30 / Tagi:

SpaceX wkrótce zacznie akceptować DOGE jako środek płatniczy 

Elon Musk nadal wykazuje zainteresowanie Dogecoin. 27 maja ogłosił za pośrednictwem Twittera, że jego firma SpaceX wkrótce zacznie akceptować płatności DOGE. Tym samym SpaceX podąży śladem Tesli, która zaledwie cztery miesiące temu zaczęła akceptować ten popularny token memowy. 

Płatności DOGE za Starlink 

Zaledwie cztery miesiące po tym, jak producent pojazdów elektrycznych Tesla, zaczął akceptować popularny token memowy Dogecoin ( DOGE ), Elon Musk ogłosił swój plan rozszerzenia tej opcji płatności dla swojej firmy zajmującej się badaniem kosmosu, SpaceX. Zgodnie z jego zapowiedzią na Twitterze, SpaceX wkrótce umożliwi płatności w DOGE. 

Warto dodać, że Musk sugerował tego typu rozwiązanie już wcześniej. Tym bardziej, że dyrektor generalny SpaceX i Tesli, jest zagorzałym zwolennikiem ekosystemu DOGE od 2019 roku i od tego czasu publicznie ujawnił swoje zainteresowanie akceptowaniem płatności memecoin w swoich przedsiębiorstwach. 

Wszystko, zatem wskazuje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Musk może wkrótce zezwolić na płatności DOGE za subskrypcje Starlink. 

Ceny rynkowe Dogecoin 

Historycznie, tweety Muska pro-DOGE miały natychmiastowy i pozytywny wpływ na ceny rynkowe DOGE. Jednak niedawna informacja odnośnie planów SpaceX co do akceptacji płatności DOGE za towary, nie miała znaczącego wpływu na cenę w obliczu niedźwiedziego rynku kryptowalut. 

Co więcej, dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że DOGE stracił ponad 55% na wartości między 8 a 13 maja, wyceniając go na 0,08077 USD w momencie pisania tego tekstu. 

Można jednak założyć, że publikacje Muska sprawią, że projekt odzyska dawny blask. Tym bardziej, że w grudniu 2021 DOGE zyskał 25% po tym, jak Musk potwierdził, że Tesla zaakceptuje płatności w tej kryptowalucie. Wówczas też przedsiębiorca ujawnił swoje przekonanie, że DOGE jest lepszą opcją codziennych płatności w porównaniu z Bitcoinem ( BTC ). 

Scam wykorzystał deepfake’a Elona Muska 

Musk niedawno wydał publiczne ostrzeżenie przed oszustwem, w którym kryptowalutowy scam wykorzystał technologię deepfake, aby podszyć się pod przedsiębiorcę. W ten sposób oszuści chcieli promować „nowy projekt inwestycyjny”. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.