Solana ogłasza datę premiery smartfonów Saga 

2023-04-17 / Tagi: gadżety

Solana ogłasza datę premiery smartfonów Saga 

Solana ogłosiła datę premiery swojego urządzenia mobilnego Web3 – smartfona Saga. Firma ma nadzieję, że urządzenie to ożywi ekosystem, który w ostatnim czasie notował znaczne spadki. Nowe telefony będą dostępne w sprzedaży już od 8 maja. 

Solana Mobile dostępny w przedsprzedaży 

13 kwietnia Solana Labs, Inc., firma stojąca za ekosystemem Solana, ogłosiła, że smartfon Saga będzie dostępny w sprzedaży od 8 maja. Z kolei zamówienia z przedsprzedaży będą realizowane już od 20 kwietnia. 

Jak możemy przeczytać na koncie Solana Mobile na Twitterze, zespół ma na celu „ unowocześnić sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję z zasobami cyfrowymi, aby zwiększyć użyteczność i bezpieczeństwo”. Smartfon jest dostarczany z kilkoma wstępnie zainstalowanymi zdecentralizowanymi aplikacjami (dAppami) i działa na systemie operacyjnym Android 13.Za pomocą telefonu Saga będzie można zarządzać i przechowywać zasoby kryptograficzne, tworzyć NFT i uruchamiać zdecentralizowane aplikacje ze sklepu Solana dApp. 

Co więcej, specyfikacja sprzętowa jest również imponująca. Saga będzie wyposażony w platformę mobilną Snapdragon 8+, 12 GB pamięci, 512 GM pamięci masowej i wyświetlacz OLED o przekątnej 6,67 cala. Według zapowiedzi ma kosztować około 1000 dolarów. 

Nadzieja na ożywienie ekosystemu 

Z opublikowanych informacji wynika, że urządzenie jest już dostępne do wysyłki w USA, UE, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Szwajcarii, Australii i Nowej Zelandii. Co ciekawe, w ramach premiery użytkownicy Saga po skonfigurowaniu swojego urządzenia będą mogli odebrać „Saga genesis token NFT”. Ten ruch ma miejsce w momencie, gdy wykorzystanie i dynamika Solany słabną. Ekosystem musi jeszcze dojść do siebie po upadku FTX. 

Według platformy analitycznej Solscan, w ciągu ostatnich trzech miesięcy aktywne portfele Solany spadły o 60%. Co więcej, blockchain Solana znajdował się w trendzie spadkowym jeszcze przed upadkiem FTX. Solana DeFi to wciąż około połowa tego co można było zaobserwować przed kryzysem wywołanym przez upadek giełdy kryptowalut. Według platformy DeFiLlama całkowita zablokowana wartość wynosi obecnie około 539 milionów dolarów. Odpowiada to udziałowi w rynku poniżej 1%, więc daleko mu do „zabicia Ethereum”, które utrzymuje dominujący 60% udział w rynku DeFi. Dodatkowo, destrukcyjne awarie sieci nadal nękają ekosystem. 

Perspektywy cen SOL 

Według platformy CoinGecko, ceny SOL wzrosły 14 kwietnia o około 4% osiągając poziom 25 USD. W ciągu ostatniego tygodnia token osiągnął imponujący wzrost o 20%. Niemniej jednak nadal nie powrócił do poziomu cen, na którym handlował przed upadkiem FTX. 

SOL pozostaje o ponad 90% niższy od swojej szczytowej ceny 260 USD, którą mogliśmy zaobserwować w listopadzie 2021 r. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.