Rośnie popyt na Ethereum 

2024-06-18 / Tagi:

Rośnie popyt na Ethereum 

Cena Ethereum odzwierciedla brak dynamiki na szerszym rynku – w dalszym ciągu stoi przed wyzwaniami, utrzymując się w okolicy poziomu 4000 dolarów. Mimo tego, ze inwestorzy czekają na zmianę wartości ETH, to dane pokazują gwałtowny wzrost popytu na tego największego na świecie altcoina. 

Zakupy stałych posiadaczy Ethereum 

Według ostatnich ustaleń Julio Moreno, szefa badań platformy CryptoQuant, popyt na Ethereum wzrósł z powodu znacznego szaleństwa zakupowego ze strony „stałych posiadaczy” tej kryptowaluty. W rzeczywistości ta kohorta 13 czerwca odnotowała drugi co do wielkości dzienny wolumen zakupów w historii – wynosił on 298 000 ETH, co przy obecnej cenie jest warte ponad 1 miliard dolarów. Liczba ta prawie osiągnęła najwyższy dzienny poziom zakupów dokonywanych przez stałych posiadaczy z dnia 11 września 2023 r., wówczas ta grupa inwestorów Ethereum kupiła 317 000 ETH. 

Z drugiej strony cena Ethereum spadła w ciągu ostatniego tygodnia o prawie 8%. Obecnie wartość tej kryptowaluty notowana jest nieco powyżej 3500 dolarów. Dlatego też ostatni wzrost popytu uwypuklił rosnące zainteresowanie i zaufanie do Ethereum wśród inwestorów długoterminowych. Ma to miejsce przed rozpoczęciem transakcji kasowych na Ethereum ETF. 

Oczekiwanie na wzrost cen 

W ciągu ostatnich trzech tygodni bogaci inwestorzy w dalszym ciągu akumulowali, o czym świadczy wzrost liczby adresów Ethereum zawierających 10 000 lub więcej ETH. Po tym, jak w maju amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaakceptowała pierwszą partię wniosków produkty inwestycyjne oparte na Ethereum również odnotowały znaczny napływ. 

Niedawno giełda kryptowalut Coinbase doświadczyła największego w roku odpływu Ethereum. 12 czerwca wypłacono ponad 336 000 ETH o wartości 1,17 miliarda dolarów. Transakcje o wartości od 400 milionów do 1,1 miliarda dolarów wskazywały na przemieszczanie się wielorybów lub niezidentyfikowanych instytucji w oczekiwaniu na wzrost cen. 

Kiedy zatwierdzenie spot ETF Ethereum? 

Przewodniczący SEC Gary Gensler podczas czwartkowego przesłuchania budżetowego poinformował senatorów, że oczekuje się, że do ostatecznego zatwierdzenia spotowego ETF Ethereum dojdzie do końca tego lata. Po wstępnym zatwierdzeniu części takich produktów proces zatwierdzania ETF-ów ETH przebiega „płynnie”. Agencja już w zeszłym miesiącu dała zielone światło pierwszej rundzie składania wniosków. Potwierdzono także, że ostateczne wymogi rejestracyjne, zwane zgłoszeniami S-1, są obecnie rozpatrywane na poziomie personelu. Dopiero po zatwierdzeniu tych zgłoszeń możliwe będzie notowanie nowych spotowych funduszy ETF Ethereum. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.