Revolut wprowadza funkcję ”Learn & Earn” 

2022-07-13 / Tagi:

Revolut wprowadza funkcję ”Learn & Earn” 

Revolut, globalna aplikacja finansowa, dołączyła do grona firm promujących edukację z zakresu kryptowalut. Inicjatywa „Ucz się i zarabiaj” bazuje na nagradzaniu użytkowników cyfrowymi aktywami za poznanie podstawowych tematów w branży blockchain. 

Nagrody w postaci kryptowalut 

Funkcja ”Learn & Earn” pozwala użytkownikom na zdobywanie nagród w postaci kryptowalut podczas nauki o cyfrowych aktywach i technologii blockchain – a wszystko to odbywa się przy użyciu aplikacji Revolut. Z komunikatu prasowego wynika, że funkcja jest dostępna dla wszystkich klientów. Za ukończenie kursów i zdanie końcowego quizu na temat kryptowalut mogą oni zarobić do 15 dolarów. 

Brytyjski neobank zaznaczył także, że nową funkcję uruchomił we współpracy z Fundacją Web3, która jest założycielem sieci Multichain – Polkadot. Osoby, które zdobędą pozytywny wynik w quizie otrzymają nagrody w DOT, natywnym tokenie Polkadot. 

Rozwój edukacji kryptowalutowej 

Revolut podkreślił, że obecnie prowadzi dwa krótkie kursy. Pierwszy obejmuje podstawowe pojęcia dotyczące kryptowalut i leżącej u ich podstaw technologii blockchain. Edukuje również użytkowników na temat różnic między kryptowalutą a walutą fiducjarną oraz ryzyka związanego z rynkiem kryptowalut. Drugi kurs koncentruje się na Polkadot i tym, jak pomaga „jednoczyć blockchainy w Web3”. Obejmuje również tematykę tokena DOT, przypadki użycia Polkadot i kluczowe funkcje w sieci, takie jak zarządzanie i łańcuch przekaźników. 

Platforma bankowa zapowiedziała już, że będzie nadal rozszerzać program „Learn and Earn” dodając więcej kursów, aby pomóc w rozwoju edukacji kryptowalutowej i zdobywaniu wiedzy z zakresu finansów. 

Nasi klienci mają ogromny apetyt, aby dowiedzieć się więcej o kryptowalutach. „Learn and Earn” pomoże im lepiej zrozumieć trendy, ryzyko i potencjalne możliwości związane z kryptowalutami. Nasza współpraca z Fundacją Web3 w Polkadot, jednej z najpopularniejszych sieci blockchain, pomoże klientom lepiej poznać koncepcje kryptowalut – powiedział Emil Urmashin, Crypto General Manager w Revolut. 

Revolut a kryptowaluty 

Warto przypomnieć, że inicjatywa związana z edukacją użytkowników na temat kryptowalut to nie pierwszy krok firmy w stronę cyfrowych aktywów – Revolut już w 2017 roku wprowadził do obrotu takie aktywa jak, Bitcoin, Ethereum i Litecoin

Natomiast w 2018 roku firma rozszerzyła swoją listę kryptowalut, dodając obsługę Bitcoin Cash i XRP. Z kolei w zeszłym roku aplikacja finansowa dołożyła do swojej oferty kolejne cyfrowe aktywa, zwiększając ich liczbę do ponad 20 tokenów. 

Źródło: cryptopotato.com fot. https://www.flickr.com/photos/comedynose/

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.