Rekordowy zysk Tether 

2024-02-02 / Tagi:

Rekordowy zysk Tether 

W czwartym kwartale 2023 roku Tether odnotował „rekordowy zysk netto” w wysokości 2,85 miliarda dolarów. Wynik ten firma osiągnęła przede wszystkim dzięki zyskom z amerykańskich papierów skarbowych. 

Rekordowy zysk Tether 

Tether Holdings Limited, firma stojąca za stablecoinem Tether w ostatnim kwartale ubiegłego roku. wygenerowała rekordowy zysk. Według raportu z 31 stycznia, w czwartym kwartale 2023 roku spółka odnotowała zysk netto w wysokości 2,85 miliarda dolarów, w tym 1 miliard dolarów stanowiły odsetki netto od papierów skarbowych Stanów Zjednoczonych. Do pozostałego salda przyczyniły się rezerwy złota i Bitcoinów (BTC). 

Tether ujawnił także, że roczny całkowity zysk netto osiągnął wysokość 6,2 miliarda dolarów, z czego 4 miliardy dolarów wygenerowały amerykańskie obligacje skarbowe i inwestycje inne niż kryptowaluty. Łączne aktywa zarządzane przez Tether obejmują 80,3 miliarda dolarów w amerykańskich obligacjach skarbowych, 2,8 miliarda dolarów w BTC, 3,5 miliarda dolarów w złocie i 1,5 miliarda dolarów w inwestycjach typu venture capital. 

Tether w gronie największych na świecie nabywców amerykańskich bonów skarbowych 

Należy wyjaśnić, że Treasurys to dłużne papiery wartościowe, które są emitowane przez Departament Skarbu USA w celu finansowania wydatków rządowych. Rentowność obligacji skarbowych to zasadniczo zwrot, jaki inwestorzy otrzymują z pożyczania pieniędzy rządowi. W grudniu 2023 roku rentowność rocznych amerykańskich bonów skarbowych wyniosła 4,7%. Co ciekawe, wspierane przez rząd USA obligacje skarbowe uważane są za jedne z najbezpieczniejszych inwestycji na świecie. 

Od 2022 roku, kiedy wiele firm zajmujących się kryptowalutami ogłosiło upadłość, Tether zaczął wspierać swoją monetę stablecoin aktywami wyższej jakości, takimi jak bony skarbowe i rezerwy złota. We wrześniu 2023 roku firma twierdziła, że znajduje się w gronie największych na świecie nabywców amerykańskich bonów skarbowych. Mówi się, że Tether w ubiegłym roku zgromadził nadwyżkę rezerw o wartości 5,4 miliarda dolarów, pokrywającą niespłacone pożyczki zabezpieczone o wartości 4,8 miliarda dolarów, w odpowiedzi na obawy społeczności dotyczące rzekomego ryzyka portfela. 

– Tether z dumą ogłasza, że osiągnął swój cel, jakim było usunięcie ryzyka pożyczek zabezpieczonych z rezerw tokenów. Chociaż tego typu pożyczki zabezpieczone są powszechnie nadzabezpieczone – stwierdziła spółka w oświadczeniu. 

Zwycięzca krypto zimy 

Warto zauważyć, że Tether jest postrzegany jako jeden ze zwycięzców ostatniej krypto zimy. Firma w 2023 roku skonsolidowała swój udział w rynku, a tokeny USDT stanowiły ponad 70% wszystkich stablecoinów w obiegu. 

Firma ogłosiła niedawno, że w ramach współpracy z organami ścigania i w celu monitorowania oraz ograniczania nielegalnych działań wprowadziła na swoją platformę Federalne Biura Śledcze Stanów Zjednoczonych. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.