Przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły w lutym do 1,39 miliarda dolarów 

2024-03-06 / Tagi:

Przychody z wydobycia Bitcoinów wzrosły w lutym do 1,39 miliarda dolarów 

Dane pokazują, że w lutym górnicy Bitcoin odkryli w sumie 4446 bloków, gromadząc zyski w wysokości 1,39 miliarda dolarów. Co ciekawe, przychody z wydobycia wzrosły pomimo tego, że kwoty zebrane z opłat transakcyjnych zanotowały spadek. 

Wzrost przychodów górników Bitcoin 

W lutym 2024 roku firma wydobywcza Foundry USA przodowała na rynku kryptowalut, wydobywając 1334 bloki, co stanowi 30,06% całości wydobycia. Z kolei firma wydobywcza Antpool zabezpieczyła 1152 bloki, co stanowi 25,96% wydobycia. Dane wskazują, że w tym miesiącu w całej puli wzięło udział od 47 do 53 basenów wydobywczych, z których wszystkie wniosły hashrate SHA256 do łańcucha sieci Bitcoin. 

Warto zauważyć, że wzrost cen Bitcoina o 47% w ciągu 30 dni znacząco zwiększył przychody górników BTC za luty, pozwalając im zebrać 1,39 miliarda dolarów. Było to o 40 milionów dolarów więcej niż 1,35 miliarda dolarów, które zostały zarejestrowane w styczniu. 

Spadek przychodów z opłat transakcyjnych 

Co ciekawe, z łącznej kwoty 1,39 miliarda dolarów jedynie 71 milionów dolarów pochodziło z opłat za transakcje w sieci. Stanowiło to gwałtowny spadek w porównaniu ze styczniowymi 133 milionami dolarów. Co więcej, kwota ta notowana była znacznie poniżej grudniowych opłat wynoszących 337 milionów dolarów. 

Dane pokazują, że od 25 lutego 2024 roku wartość hashu sieci, czyli wartość jednego petahasza na sekundę (PH/s) mocy mieszającej dziennie, wzrosła powyżej poziomu 100 dolarów. 

Wartość hash Bitcoina przekracza 100 dolarów 

Na dzień 2 marca 2024 roku wartość hashu sieci Bitcoin wynosi 104 dolary, co stanowi zauważalny wzrost w porównaniu z wartościami poniżej 85 dolarów obserwowanymi przed 25 lutego. Obecnie hashrate sieci działa na poziomie 584 eksahaszy na sekundę (EH/s), co stanowi nieco zauważalny spadek w dół w stosunku do szczytu wynoszącego 609 EH/s, który został zarejestrowany 7 lutego 2024 roku. 

Należy dodać, że do kolejnej korekty trudności, która ma spaść o 2,9%, pozostało 1796 bloków, a do halvingu Bitcoina, czyli zmniejszenia o połowę nagrody za wydobycie kolejnego bloku w sieci Bitcoin, oczekiwanego około 15 kwietnia – 7172 bloków. 

Jak widać analizy pokazują, że przychody z kopania kryptowalut i krajobraz górniczy pozostają dosyć dynamiczne i  z pewnością warto je uważnie obserwować. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.