Byki Bitcoina czekają na halving 

2024-04-18 / Tagi:

Byki Bitcoina czekają na halving 

W tym tygodniu rynek kryptowalut charakteryzował się ogromną zmiennością. W obliczu niestabilności geopolitycznej akcja cenowa spowodowała duże likwidacje i sprawiła, że wielu z nas zastanawia się, czy Bitcoin można wykorzystać jako zabezpieczenie. Jednak niektóre kohorty posiadaczy Bitcoinów pozostały niewzruszone. 

Bitcoin w fazie akumulacji 

Po ostatniej ogromnej zmienności rynkowej wiele osób zastanawia się czy Bitcoin może stanowić zabezpieczenie w obliczu obecnej sytuacji geopolitycznej. Co ciekawe, niektóre kohorty posiadaczy Bitcoinów pozostały niewzruszone. Świadczy o tym fakt, że Bitcoin wydaje się wchodzić w fazę akumulacji, ponieważ wypłaty z giełd gwałtownie wzrosły do poziomów nienotowanych od stycznia 2023 r. Trwająca akumulacja BTC sugeruje znaczny wzrost aktywności inwestorów, zbiegający się z ubiegłotygodniowym ochłodzeniem na rynku po 10% spadku ceny BTC. Pojawienie się takiego trendu wskazuje także na możliwość podwyżek cen w najbliższej przyszłości. 

Inwestorzy Bitcoin przygotowują się na wzrost ceny BTC 

W związku z długo oczekiwanym halvingiem, który został zaplanowany na 20 kwietnia analitycy platformy CryptoQuant spekulują, że zwiększone wypłaty mogą wskazywać na kroki zapobiegawcze inwestorów. Są one podejmowane, by wykorzystać potencjalne zyski. W międzyczasie spadek liczby otwartych transakcji na giełdach instrumentów pochodnych wskazuje na odejście od handlu lewarowanego, co potencjalnie sprzyjała stabilizacji rynku. 

Kolejna analiza strefy wsparcia krótkoterminowego wskaźnika zysku wytworzonego przez posiadacza (STH SOPR) ukazuje obiecującą okazję do zakupu. Wynika to z tego, że historycznie takie warunki poprzedzają ruchy cen w górę. A to wskazuje na potencjał szybkiego wzrostu wartości Bitcoina. 

Odbicie rynkowe 

Analiza platformy Santiment pokazuje, że po weekendowym spadku ceny Bitcoina do 61 500 dolarów i spadku Ethereum do 2890 dolarów wśród traderów dominują negatywne nastroje. Stosunek wzrostowych i niedźwiedzich komentarzy dotyczących obu kryptowalut odzwierciedla to pogorszenie, wskazując na wzrost strachu, niepewności i wątpliwości (FUD) wśród inwestorów. Co ciekawe, pomimo początkowej paniki i wyprzedaży, rynki odbijają się obecnie w kierunku przeciwnym do oczekiwań. 

Firma analityczna sugeruje również, że ten trend nastrojów rynkowych, sprzeczny z oczekiwaniami, może się utrzymywać, dopóki szum wokół nadchodzącego halvingu nie zacznie ponownie dominować w rozmowach w mediach społecznościowych, podobnie jak szum obserwowany tydzień lub dwa tygodnie wcześniej. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.