Przez ostatni rok Tesla nie sprzedała żadnego Bitcoina 

2023-08-04 / Tagi:

Przez ostatni rok Tesla nie sprzedała żadnego Bitcoina 

Parę dni temu opublikowano raport Tesli za II kwartał 2023 roku. Biorąc pod uwagę obecny stan światowej gospodarki informacje w nim zawarte są zaskakująco dobre. Co ciekawe, od II kwartału 2022 r. żaden BTC nie opuścił portfeli Tesli. 

Zdrowe marże, rekordowe przychody 

Z opublikowanego przez Teslę raportu wynika, że drugi kwartał 2023 roku przyniósł firmie nowe rekordy pod względem produkcji i dostaw. Tesla wygenerowała również najwyższe do tej pory przychody (ze wszystkich kwartałów) – firmie udało się zarobić 24,9 miliarda dolarów. Chociaż jest to tylko około 1,6 miliarda dolarów więcej przychodów niż wygenerowano w poprzednim kwartale, stanowi to wzrost zysku o 47% rok do roku. 

Warto przypomnieć, że w drugim kwartale 2022 roku przychody Tesli oscylowały wokół 17 miliardów dolarów. W tym czasie firma publicznie oświadczyła, że radząc sobie ze skutkami światowego kryzysu gospodarczego przeżywa ciężkie chwile – co było prawdopodobnie jednym z powodów, dla których Elon Musk zdecydował się sprzedać około 75% posiadanych przez Teslę Bitcoinów, uwalniając wówczas około 936 milionów. 

Sprzedaż Bitcoinów 

Elon Musk wyjaśnił wtedy, że decyzja o sprzedaży BTC nie została podjęta z powodu schematu „pompuj i zrzuć”, co w tamtym czasie zarzucali mu niektórzy zaniepokojeni inwestorzy. Zamiast tego decyzja o sprzedaży BTC została podjęta wyłącznie z powodu braku płynności. Co więcej, Musk nie sprzedał żadnego ze swoich zasobów Dogecoin

– Mogę pompować, ale nie wyrzucam… Zdecydowanie nie wierzę w osiąganie wysokich cen i sprzedaż lub coś w tym rodzaju. Chciałbym, aby Bitcoin odniósł sukces – powiedział Elon Musk. 

Zgodnie ze swoimi słowami, po osiągnięciu wymaganej płynności firma powstrzymała się od ponownej sprzedaży swoich zapasów BTC. 

Nie jest jasne, czy decyzja o HODL wynika z osobistych przekonań Elona Muska, czy też zdania Michaela Saylora mówiącego o tym, że używa on BTC jako zabezpieczenia przed inflacją. 

Wartość Bitcoina 

Na początku tego roku Saylor powiedział inwestorom, że pomimo zawirowań na rynku kryptograficznym w ciągu ostatnich 2 lat, udało mu się przewyższyć konkurencję tylko dzięki posiadaniu dużych ilości Bitcoinów. 

– Ostatecznie nie jest łatwo zobaczyć, jaka może być lepsza strategia. Odkryliśmy, że po prostu nabywając i utrzymując Bitcoin, możemy przewyższyć naszych rówieśników w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw. Środowisko regulacyjne dla Bitcoin poprawia się. Gdy kapitał wypływa z branży kryptograficznej, wpływa do Bitcoina – tłumaczył Michael Saylor, współzałożyciel MicroStrategy. 

Jednak fakt, że zasoby Bitcoinów Tesli pozostały nietknięte przez ostatni rok, wydaje się wskazywać, że Musk nadal wierzy w wartość, jaką kryptowaluta ta może zapewnić całemu światu. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.