Posiadacze Bitcoinów tracą zaufanie do giełd kryptowalut 

2023-05-15 / Tagi:

Posiadacze Bitcoinów tracą zaufanie do giełd kryptowalut 

Platforma analityczna Santiment wskazała, że ilość Bitcoinów przechowywanych na giełdach kryptowalut spadła w ostatnim czasie poniżej 6%. Ostatni raz tak niskie wyniki mogliśmy zaobserwować w grudniu 2017 roku. 

BTC utrzymywany na giełdach spada do 5-letnich minimów 

Z danych platformy analitycznej Santiment wynika, że podaż Bitcoinów utrzymywana na giełdach kryptowalut spadła do 5,84%. Ostatni tak niski poziom notowany był w grudniu 2017 roku. Gwałtowne przejście do samoopieki rozpoczęło się na początku 2022 roku i trwało przez kolejne miesiące. Znaczny spadek nastąpił także w listopadzie, wówczas ilość Bitcoinów na scentralizowanych platformach spadła poniżej 7%. Z pewnością za przyczynę tych wydarzeń można uznać upadek platformy FTX. Właśnie w tamtym czasie wielu inwestorów straciło zaufanie do giełd kryptowalut. 

Fala wypłat użytkowników 

Warto zauważyć, że w grudniu ubiegłego roku także Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – była świadkiem ogromnej fali wypłat klientów. Według CEO Zhao została ona wywołana przez FUD. 

CZ zapewnił wówczas, że jego firma pozostanie solidnym powiernikiem. Zasugerował także, że użytkownicy platformy powinni czuć się chronieni, przechowując na niej swoje zasoby kryptowalut. Dodał jednak, że osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości, powinny swobodnie przenosić swoje środki do zimnych portfeli. 

Odpływy BTC z Binance 

Co ciekawe, na początku tego tygodnia ponad 160 000 BTC (o wartości 4,6 miliarda dolarów) opuściło jeden z portfeli Binance. Była to największa pojedyncza wypłata w historii platformy. Analityk Colin Wu rzucił więcej światła na ten ruch mówiąc, że prawdopodobnie „zimny portfel Binance został wewnętrznie dostosowany do nowego adresu, a nowy adres nie został przeniesiony po otrzymaniu środków”. 

Warto zaznaczyć, że dzień wcześniej z powodu przeciążenia sieci firma zawiesiła tymczasowo wypłaty BTC. Zakłócenia trwały kilka godzin, a operacje po tym czasie wróciły do normy. Niestety 8 maja „ze względu na dużą liczbę oczekujących transakcji” giełda ponownie je wstrzymała. CZ pozostał niewzruszony, używając swojego podpisu numer „4”, aby wskazać, że problem nie jest poważny. 

– Istnieje trochę FUD na temat problemów z wypłatą BTC. Oto, dlaczego. Opłaty sieciowe Bitcoin zmieniają się, 18x w ciągu miesiąca – wyjaśnił CZ. 

Jednak platforma uporała się z trudnościami w kolejnych godzinach i podziękowała swoim użytkownikom za cierpliwość. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.