2023-05-15 / Tagi:
Platforma analityczna Santiment wskazała, że ilość Bitcoinów przechowywanych na giełdach kryptowalut spadła w ostatnim czasie poniżej 6%. Ostatni raz tak niskie wyniki mogliśmy zaobserwować w grudniu 2017 roku.
Z danych platformy analitycznej Santiment wynika, że podaż Bitcoinów utrzymywana na giełdach kryptowalut spadła do 5,84%. Ostatni tak niski poziom notowany był w grudniu 2017 roku. Gwałtowne przejście do samoopieki rozpoczęło się na początku 2022 roku i trwało przez kolejne miesiące. Znaczny spadek nastąpił także w listopadzie, wówczas ilość Bitcoinów na scentralizowanych platformach spadła poniżej 7%. Z pewnością za przyczynę tych wydarzeń można uznać upadek platformy FTX. Właśnie w tamtym czasie wielu inwestorów straciło zaufanie do giełd kryptowalut.
Warto zauważyć, że w grudniu ubiegłego roku także Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – była świadkiem ogromnej fali wypłat klientów. Według CEO Zhao została ona wywołana przez FUD.
CZ zapewnił wówczas, że jego firma pozostanie solidnym powiernikiem. Zasugerował także, że użytkownicy platformy powinni czuć się chronieni, przechowując na niej swoje zasoby kryptowalut. Dodał jednak, że osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości, powinny swobodnie przenosić swoje środki do zimnych portfeli.
Co ciekawe, na początku tego tygodnia ponad 160 000 BTC (o wartości 4,6 miliarda dolarów) opuściło jeden z portfeli Binance. Była to największa pojedyncza wypłata w historii platformy. Analityk Colin Wu rzucił więcej światła na ten ruch mówiąc, że prawdopodobnie „zimny portfel Binance został wewnętrznie dostosowany do nowego adresu, a nowy adres nie został przeniesiony po otrzymaniu środków”.
Warto zaznaczyć, że dzień wcześniej z powodu przeciążenia sieci firma zawiesiła tymczasowo wypłaty BTC. Zakłócenia trwały kilka godzin, a operacje po tym czasie wróciły do normy. Niestety 8 maja „ze względu na dużą liczbę oczekujących transakcji” giełda ponownie je wstrzymała. CZ pozostał niewzruszony, używając swojego podpisu numer „4”, aby wskazać, że problem nie jest poważny.
– Istnieje trochę FUD na temat problemów z wypłatą BTC. Oto, dlaczego. Opłaty sieciowe Bitcoin zmieniają się, 18x w ciągu miesiąca – wyjaśnił CZ.
Jednak platforma uporała się z trudnościami w kolejnych godzinach i podziękowała swoim użytkownikom za cierpliwość.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.