Portfel Trezor wdraża nową funkcję prywatności – CoinJoin 

2023-04-20 / Tagi: portfel kryptowalut

Portfel Trezor wdraża nową funkcję prywatności – CoinJoin 

Użytkownicy portfela Trezor Model T od teraz mogą ukryć swoją historię transakcji i saldo podczas zakupów, darowizn czy innych czynności obsługowych wykonywanych za pomocą Bitcoina. Nowe funkcje prywatności zostały wprowadzone dzięki współpracy z portfelem Wasabi. 

Trezor wprowadza funkcję CoinJoin 

Trezor wprowadził funkcję CoinJoin umożliwiającą zachowanie prywatności w swoich portfelach sprzętowych. Nowe rozwiązanie pozwala użytkownikom na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji wykonywanych w Bitcoinach. W ogłoszeniu opublikowanym 19 kwietnia Trezor zauważył, że nowa funkcja jest już dostępna w firmowym portfelu Trezor Model T. Co więcej, w najbliższej przyszłości firma planuje włączyć opcję CoinJoin także dla swojego pierwszego portfela sprzętowego, Model One. 

CoinJoin to proces służący do anonimizacji transakcji Bitcoin – umożliwia użytkownikom wysyłanie BTC w ramach dużego wspólnego transferu i zaciemnia historię transakcji. Metoda ta została wprowadzona w sierpniu 2013 r. przez byłego głównego programistę Bitcoin, Gregory’ego Maxwella. Jej zadaniem było zapewnienie większych opcji prywatności podczas wysyłania transakcji BTC. 

Współpraca Trezor z Wasabi 

Dzięki współpraca firmy Trezor z Wasabi użytkownicy mogą zwiększyć bezpieczeństwo transakcji Bitcoin. Jak, zatem włączyć nową funkcję? By to zrobić użytkownicy muszą otworzyć nowe konto CoinJoin w głównym menu portfela kryptowalut. Wybór tej opcji jest dostępny wraz z innymi typami kont, w tym kontami Segregated Witness (SegWit) i Bitcoin Taproot. Warto dodać, że aby zapewnić maksymalną prywatność, funkcja CoinJoin w portfelu Trezor prosi również użytkowników o zezwolenie na anonimowy protokół komunikacyjny Tor. 

– CoinJoin w portfelu Trezor jest opcjonalny, a użytkownicy muszą najpierw wysłać swoje monety na określone konto CoinJoin, jeśli chcą skorzystać z tej funkcji. Jeśli użytkownicy zdecydują się nie korzystać z CoinJoin, nic się dla nich nie zmieni – powiedział analityk Trezora, Josef Tetek. 

Z uwagi na to, że CoinJoin zapewnia większą prywatność, transakcje połączone są nieco bardziej kosztowne – wymagają od użytkowników uiszczenia opłaty koordynatora. 

Wchodząc w CoinJoin, użytkownicy płacą również opłatę koordynatora w wysokości 0,3% oraz opłatę wydobywczą. Remiksy kolejne rundy CoinJoin nie mają opłaty koordynatora. Nie ma dodatkowej opłaty za wydawanie połączonych wyjść – dodał Josef Tetek. 

W przeciwieństwie do opłaty koordynatora, opłaty wydobywcze są naliczane przy wszelkich innych transakcjach Bitcoin. W związku z tym użytkownicy muszą uiścić opłatę wydobywczą za każdą rundę dla CoinJoin. 

Prywatność historii transakcji Bitcoin 

Poza opłatami nowe rozwiązanie wiąże się również z dłuższym czasem transakcji. Szczególnie, że samo skonfigurowanie wykrywania połączonego konta może zająć znacznie więcej czasu niż zwykłe wykrywanie konta. Jest to efekt pobierania całych bloków i używania wolniejszego połączenia w Torze. 

– Sam proces CoinJoin może zająć nawet kilka godzin. Następnie wyjścia mogą być wydawane w taki sam sposób, jak wszelkie inne wyjścia Bitcoin – stwierdził Tetek. 

Dyrektor generalny Trezora Matěj Žák podkreślił, że Trezor ceni prywatność jako najważniejszy zasób jednostek. 

– W związku z tym jesteśmy zachwyceni, że znaleźliśmy sposób, w jaki nasza społeczność może zachować prywatność swojej historii Bitcoinów – zauważył Matěj Žák. 

Według firmy, Trezor jest pierwszym portfelem sprzętowym, który zaimplementował CoinJoin, podążając śladami innych bezpiecznych portfeli, takich jak Wasabi. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.