Podczas „The Merge” Coinbase planuje zatrzymać wpłaty i wypłaty Ethereum 

2022-08-18 / Tagi: giełdy kryptowalut

Podczas „The Merge” Coinbase planuje zatrzymać wpłaty i wypłaty Ethereum 

Podczas wrześniowej aktualizacji „scalania” Coinbase tymczasowo zawiesi wpłaty i wypłaty oparte na Ethereum. W praktyce może to oznaczać, że nawet kilka miesięcy po połączeniu, postawione ETH będą nadal niedostępne do wypłaty. 

Zawieszenie wpłat i wypłat Ethereum 

Zgodnie z zapowiedzią zawieszenie, które wpłynie na wszystkie ruchy tokenów ETH i ERC-20 w sieci, ma zapewnić odpowiednie odzwierciedlenie aktualizacji w wewnętrznych systemach Coinbase. Prognozy zakładają, że nie będzie to miało wpływu na obrót aktywami na giełdzie kryptowalut. Z punktu widzenia użytkowników oczekuje się, że połączenie będzie „bezproblemowe”. 

Postrzegamy to wydarzenie, jako ważny krok w kierunku skalowania przyjęcia gospodarki kryptograficznej i będziemy wspierać ją na różne sposoby, które są zgodne z naszą misją zwiększania wolności gospodarczej na świecie – możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Coinbase. 

„The Merge” – aktualizacja dla sieci Ethereum 

Przypominamy, że „The Merge ” to nazwa długo oczekiwanego uaktualnienia Ethereum, na które czekamy już sześć lat. Zmieni ono mechanizm konsensusu protokołu z dowodu pracy (PoW) na dowód stawki (PoS), zmniejszając zużycie energii o przewidywane 99,95%.  

Przejście stanowi również podstawę dla mapy drogowej skalowania Ethereum, która pomoże rozwiązać problemy związane z wysokimi kosztami transakcji. Zgodnie z aktualnymi zapowiedziami, połączenie ma nastąpić około 15 września. 

Coinbase radzi użytkownikom, aby uważali na oszustwa związane z scaleniem. Zakłada się, że mimo tego, że nie ma tokena związanego z aktualizacją oszuści mogą prosić użytkowników o fundusze na „uaktualnienie do ETH2”. 

Twoje aktywa będą bezpieczne w tym okresie i nie są wymagane żadne działania z Twojej strony, mające na celu uaktualnienie – informuje giełda. 

Oczekuje się, że klienci Coinbase Cloud korzystający z infrastruktury węzłów będą mieli 10 minut przestoju na rutynową aktualizację prowadzącą do połączenia. Tymczasem użytkownicy oprogramowania do samodzielnego zarządzania portfelem Coinbase „powinni odczuć minimalny lub żaden wpływ” od przejścia. 

A co z postawionym ETH? 

Giełda Coinbase zapowiedziała, że wszelkie depozyty „ETH2”, które są obecnie postawione na platformie zostaną wymienione w saldzie „ETH” użytkowników po połączeniu. Jednak salda będą nadal prezentowane osobno jako „Staked ETH” i nie oczekuje się, że będą dostępne do wypłaty aż do początku 2023 roku. 

Ponad 10% wszystkich krążących ETH jest obecnie zablokowanych, jako postawiony ETH w umowie depozytowej ETH 2.0. Według Glassnode ponad 50% tych funduszy jest zarządzanych przez 4 dostawców stakingu – w tym Coinbase, Binance, Kraken i Lido.  

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.