Podaż Tether wzrosła do nowego rekordowego poziomu 

2023-11-07 / Tagi:

Podaż Tether wzrosła do nowego rekordowego poziomu 

Podaż rynkowa największego stablecoina, Tether (USDT) wzrosła do nowego rekordowego poziomu, przekraczając kwotę 84 miliardów. Wraz ze wzrostem kapitalizacji rynkowej i podaży kryptowaluta ta utrzymuje swoją dominację na rynku stablecoinów. 

Podaż USDT osiąga nowy najwyższy poziom 

22 października podaż USDT osiągnęła i przekroczyła próg 84 miliardów. Wydarzenie to zaakcentował na platformie X dyrektor generalny Tethera, Paolo Ardoino. 

Warto dodać, że nowy rekordowy poziom został osiągnięty dwa miesiące po tym, jak ten wiodący stablecoin osiągnął poziom 83,76 miliarda. Według danych platformy CoinMarketCap wzrost podaży wpłynął również na kapitalizację rynkową stablecoina. Ta w momencie pisania tego tekstu wynosiła 85,45 miliarda dolarów. Na drugim miejscu znajduje się druga co do wielkości moneta typu stablecoin, Circle USD (USDC), z odległą kapitalizacją rynkową wynoszącą 23,98 miliarda dolarów. 

Dominacja na rynku stablecoinów 

Należy zauważyć, że wraz ze wzrostem kapitalizacji rynkowej i podaży USDT, aktywo te utrzymuje swoją dominację na rynku monet stabilnych. Między pierwszym a trzecim kwartałem 2023 r. liczba aktywnych adresów i transakcji na monetach stablecoin wzrosła o 45–41%, przy czym liderem jest USDT ze średnią liczbą 337 000 aktywnych adresów dziennie i 680 000 transakcji dziennie. 

Dane ze zdecentralizowanej platformy analityki finansowej DefiLlama pokazują również, że USDT ma 68,47% całkowitego udziału w rynku stablecoinów. 

Wzrost obecności na giełdach 

Oprócz rosnącej kapitalizacji rynkowej, podaży i dominacji rynkowej Tether, aktywo odnotowało również znaczny wzrost swojej obecności na giełdach kryptowalut. W zeszłym miesiącu ilość USDT na platformach tego typu wzrosła do poziomów obserwowanych ostatnio w marcu 2023 r., sygnalizując 40% wzrost dostępnego USDT. 

Dane pokazują, że kwota USDT na giełdach wzrosła z 17,6% do około 25%, ponieważ stan posiadania dziesięciu największych adresów wzrósł z 7,30 miliarda dolarów do 9,42 miliarda dolarów (w ciągu trzech miesięcy). Wzrost udziałów wskazywał, że pewna kohorta uczestników rynku zwiększała swoje pozycje w USDT, wykazując rosnące zainteresowanie inwestorów chcących wejść lub ponownie wejść na rynek kryptowalut. Takie napływy sugerują, że inwestorzy przygotowują się do realizacji zleceń kupna po bieżących lub niższych poziomach cenowych. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.