Po raz pierwszy wzrost liczby bankomatów Bitcoin spada na całym świecie

2022-10-11 / Tagi:

Po raz pierwszy wzrost liczby bankomatów Bitcoin spada na całym świecie

Po raz pierwszy liczba bankomatów Bitcoin instalowanych na całym świecie spada. Dane dotyczące tego typu urządzeń wskazują, że we wrześniu 796 krypto bankomatów zostało wycofanych z globalnej sieci. 

Bessa wpływa na ekosystem bankomatów 

Wiele przemawia za tym, że przedłużająca się bessa na rynku krypto wpłynęła także na ekosystem bankomatów Bitcoin ( BTC ). We wrześniu 2022 roku po raz pierwszy w historii odnotowano ujemny wzrost globalnych instalacji sieciowych – głównie za sprawą spowolnienia w Stanach Zjednoczonych. 

Dane CoinATMRadar wskazują, że całkowita liczba zainstalowanych bankomatów Bitcoin spadła z rekordowego poziomu 38 776 bankomatów w sierpniu do 37 980 we wrześniu – jest to spadek o -2,05%. 

Zmniejszenie liczby bankomatów Bitcoin 

Dane dotyczące zmian netto w instalacjach krypto bankomatów potwierdzają, że we wrześniu 796 tego typu urządzeń zostało wycofanych z globalnej sieci. Same Stany Zjednoczone odnotowały redukcję o 825 bankomatów. Jednak Europa, Kanada i kilka innych państw złagodziło ostateczny wynik dzięki nowym instalacjom lokalnym. 

Co ciekawe, pomimo widocznego niepowodzenia, dane oparte na 60 dniach sugerują, że prawie 14 bankomatów kryptograficznych jest dziennie instalowanych na całym świecie – przy czym Genesis Coin stanowi 40,3% udziału bankomatów wśród innych producentów. Inni popularni producenci krypto bankomatów to General Bytes i BitAccess. 

Nagłe zmniejszenie liczby instalacji kryptograficznych bankomatów można przypisać napięciom geopolitycznym a także takim czynnikom, jak brak jasności regulacyjnych i niepewność rynkowa. 

Chociaż instalacje krypto bankomatów odniosły chwilowy cios z powodu czynników zewnętrznych, wiele państw wciąż wykazuje zainteresowanie posiadaniem funkcjonalnych bankomatów kryptograficznych na swoim terytorium. 

Nowe Bitomaty 

Warto przypomnieć, że ostatnio Japonia zdecydowała się na ponowne wprowadzenie krypto bankomatów, na czele z lokalną giełdą kryptowalut Gaia Co. Zgodnie z zapowiedziami nowe bankomaty mają być początkowo zainstalowane w Tokio i Osace. Jednak do sierpnia 2023 roku firma planuje założyć 50 bitomatów w całym kraju. 

Jak informował jakiś czas temu portal Cointelegraph, Gaia stała się pierwszą lokalnie zarejestrowaną firmą kryptograficzną, która zainstalowała bankomaty kryptograficzne w Japonii. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.