Płatności krypto w sklepach Gucci

2022-05-06 / Tagi:

Płatności krypto w sklepach Gucci

Jedna z najpopularniejszych luksusowych marek modowych na świecie zaakceptuje płatności kryptograficzne. Póki, co kryptowaluty będą obsługiwane w pięciu amerykańskich sklepach, a klienci będą mogli zapłacić jedną z dwunastu różnych kryptowalut, w tym popularnym Bitcoinem (BTC) czy Ethereum (ETH). 

Gucci zaczyna akceptować płatności w kryptowalutach 

Znana marka modowa Gucci ogłosiła, że do końca miesiąca zacznie przyjmować płatności kryptograficzne w pięciu swoich sklepach w Stanach Zjednoczonych, a z czasem usługa ma być rozszerzona na wszystkie 111 sklepów zlokalizowanych w USA. 

Z opublikowanych informacji wynika, że Gucci zaakceptuje 12 kryptowalut, tj. Bitcoin ( BTC ), Bitcoin Cash ( BCH ), Ethereum ( ETH ), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin ( LTC ), Shiba Inu ( SHIB ), Dogecoin ( DOGE ) oraz pięć różnych stablecoinów. 

Klienci, którzy zdecydują się na zakupy za pomocą kryptowalut , otrzymają wiadomość e-mail z kodem QR, dzięki czemu będą mogli płacić swoim cyfrowym portfelem. Co ciekawe, w ramach przygotowań do startu pracownicy firmy rozpoczęli szkolenia z kryptowalut, NFT i Web3. 

Aktywność w świecie Web3 

Dodajmy, że w ostatnim czasie marka Gucci była bardzo aktywna w świecie Web3, wprowadzając w tym roku dwie kolekcje NFT: kolekcję „SUPERGUCCI”, która powstała we współpracy z marką zabawek SUPERPLASTIC oraz „Gucci Grail”, skierowaną do posiadaczy „blue chip” NFT. 

Przypomnijmy, że pierwszym NFT w historii firmy był 4-minutowy film zatytułowany Aria, inspirowany kolekcją odzieży o tej samej nazwie. W czerwcu 2021 r. sprzedał się on za 25 000 dolarów na aukcji internetowej prowadzonej przez Christie’s. 

Gucci zaznaczył swoją obecność także w Metaverse, kupując w lutym wirtualną ziemię w The Sandbox. 

Gucci Vault to internetowy sklep koncepcyjny pozwalający na wybór rzadkich, zabytkowych produktów Gucci, których kuratorem jest dyrektor kreatywny marki. 

Krypto to luksus? 

Wiele znanych marek modowych wyraziło duże zainteresowanie siecią Web3. W marcu marka modowa Off-white zaczęła przyjmować płatności sześcioma kryptowalutami w swoich sklepach znajdujących się w Paryżu, Mediolanie i Londynie. Off-white to marka LVMH, firmy, która wcześniej wydała NFT w imieniu swoich innych znanych marek Hennessy, Bulgari i Louis Vuitton. 

Z kolei Hublot, marka luksusowych zegarków LVMH, wypuściła limitowaną kolekcję, którą można było kupić tylko za pomocą Bitcoina. Niedawno marka nawiązała współpracę z dostawcą portfela Ledger, aby wprowadzić limitowaną edycję zegarka i zegarka Ledger Nano X. 

Także marki zegarków Franck Muller i Norgain akceptują kryptowaluty, podobnie jak marka modowa Phillip Plein. Co więcej, także i producenci samochodów zaczynają akceptować płatności cyfrowe dla swoich pojazdów z wyższej półki. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.