PayPal umożliwia wypłatę Bitcoin i Ethereum do portfeli osobistych

2022-06-08 / Tagi:

PayPal umożliwia wypłatę Bitcoin i Ethereum do portfeli osobistych

PayPal wprowadził długo oczekiwaną funkcję wysyłania kryptowalut na adresy zewnętrzne. Nowe rozwiązania upodobnią ofertę firmy do innych popularnych kryptowalutowych usług – od teraz użytkownicy PayPal mogą przenosić swoje Btcoiny i Ethery poza platformę. 

Zewnętrzne transfery na PayPal 

Od wtorku użytkownicy PayPal, którzy przechowują na platformie Bitcoin i Ethereum mogą wypłacić swoje zasoby do zewnętrznych portfeli. W ten sposób firma umożliwiła im samodzielne zabezpieczenie swoich aktywów – z pewnością jest to najważniejsza funkcja dla kryptowalut. 

Od dziś PayPal wspiera natywny transfer kryptowalut między PayPal a innymi portfelami i giełdami – napisał w oświadczeniu dostawca płatności online. 

Firma zaznacza, że funkcja transferów zewnętrznych jest w tej chwili udostępniana nowym użytkownikom, a w ciągu najbliższych tygodni będzie dostępna dla wszystkich użytkowników w Stanach Zjednoczonych. 

Kryptowalutowa oferta PayPal 

Przypominamy, że PayPal zaczął zezwalać użytkownikom na kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut na platformie od 2020 roku. Wówczas oferta dotyczyła czterech kryptowalut – Bitcoina, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Jednak nie było możliwie przenoszenie środków do zewnętrznych lokalizacji, takich jak MetaMask, Coinbase czy portfele sprzętowe. Podobne usługi = udostępniono Wielkiej Brytanii we wrześniu. 

Zgodnie z zaktualizowanym regulaminem serwisu PayPal, przelewy zewnętrzne wymagają jedynie podania adresu publicznego portfela zewnętrznego. Dane identyfikacyjne – takie jak te wymagane w Europie przy wypłacie do portfeli nie będą obowiązywały. 

Warto zauważyć, że PayPal nie pobiera opłat od swoich klientów za transakcje kryptograficzne, co odróżnia firmę od modelu biznesowego większości giełd. 

Przyszłość kryptowalut 

Wszystko wskazuje na to, że PayPal ma dalekosiężne plany dotyczące rynku kryptowalut. 

– Powodem, dla którego zajmujemy się kryptowalutami, jest to, że wierzymy, iż znaczna część handlu przeniesie się na waluty cyfrowe – powiedział Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes ds. blockchain i kryptowalut w PayPal. 

Jest to też główny powód, dla którego firma nie pobiera opłat za kryptowalutowe transakcje, bowiem plany firmy związane z rynkiem kryptowalut skupiają się na handlu, a nie na prowadzeniu działalności giełdowej. 

Skrzyżowanie CBDC, stabilnych monet, cyfrowych portfeli i zwiększonej użyteczności płatności za pomocą kryptowalut jest nie tylko fascynujące, ale myślę, że zredefiniuje sporą część przyszłego świata finansów – powiedział dyrektor generalny Dan Schulman w przemówieniu w Axis Tel Aviv w marcu. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.