Programiści JavaScript mogą teraz tworzyć aplikacje na NEAR 

2022-08-10 / Tagi:

Programiści JavaScript mogą teraz tworzyć aplikacje na NEAR 

Po wdrożeniu w poniedziałek zestawów JavaScript Software Development Kit (JS SDK), 20 milionów programistów JavaScript uzyskało możliwość pisania inteligentnych kontraktów blockchain i tworzenia aplikacji w Near Protocol. 

Rozwój blockchain 

Po wdrożeniu JavaScript Software Development Kit (JS SDK) programiści JavaScript mają możliwość pisania inteligentnych kontraktów blockchain i tworzenia aplikacji w Near Protocol. 

Podczas Korea Blockchain Week (KBW), założycielka NEAR, Illia Polosukhin, podkreśliła, że ​​ruch ten otworzy niszowe pole rozwoju blockchain dla znacznie szerszej publiczności. 

Na świecie jest około 20 milionów programistów JavaScript. Prawdopodobnie jak każdy programista w taki czy inny sposób pisał JavaScript w swoim życiu. A to, na co pozwalamy, to pisanie inteligentnych kontraktów w JavaScript – powiedziała Illia Polosukhin. 

Programowanie Web3 dla każdego 

W opublikowanym komunikacie zaznaczono, że ​​JS SDK zawiera „samą strukturę kontraktową, przykłady i testy kontraktów JavaScript i TypeScript”. Założycielka NEAR dodała, że pakiety te mogą być wykorzystywane przez każdego – od uczniów, którzy chcą sprawdzić się w blockchain, po osoby z sektora komercyjnego, które chcą przyspieszyć swoje projekty. 

Uczeń może zbudować aplikację bez konieczności uczenia się nowych języków i zdobywania nowych umiejętności. Przedsiębiorcom będzie również łatwiej zatrudniać [deweloperów], aby mogli faktycznie budować silniejsze, szybsze zespoły i szybciej dostarczać produkty – powiedziała Illia Polosukhin. 

Jak możemy przeczytać, pomysł firmy NEAR polega na zbudowaniu bardzo rozszerzalnego i wydajnego systemu, który pozwala programistom budować naprawdę wszystko, od prostych aplikacji po bardzo złożone rozwiązania. 

Kompatybilność z Ethereum Virtual Machine? 

Zastanawiać może to, czy pakiety JS SDK będą kompatybilne z Ethereum Virtual Machine. Tym bardziej, że NEAR jest konkurentem Ethereum. Założycielka platformy zapowiedziała, że oferta będzie działać w szczególności na NEAR. Jednak możliwe jest tworzenie inteligentnych kontraktów zgodnych z EVM z Software Development Kit. 

Przypominamy, że NEAR to zdecentralizowana platforma aplikacji (DApp) uruchomiona w kwietniu 2020 roku. Zgodnie z założeniami, jest ona przyjazna dla programistów i użytkowników. Jej natywny token, Near Protocol (NEAR) jest obecnie dwudziestym czwartym co do wielkości aktywem krypto pod względem kapitalizacji rynkowej wynoszącej 4,1 miliarda dolarów. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.