Ninjalerts wprowadza gry SNES do sieci Bitcoin 

2024-01-11 / Tagi:

Ninjalerts wprowadza gry SNES do sieci Bitcoin 

Dyrektor naczelny Ninjalerts poinformował, że emulator Super Nintendo Entertainment System (SNES) został pomyślnie zakodowany w łańcuchu bloków Bitcoin. Szef firmy podkreślił, że rozwiązanie to wdrożono z uwagi na nostalgię za latami 90., a także chęć zapewnienia długowieczności klasycznych gier wideo. 

Gry SNES w sieci Bitcoin 

Dyrektorem generalny firmy Ninjalerts ujawnił w poniedziałek, że emulator Super Nintendo Entertainment System (SNES) został pomyślnie wbudowany w blockchain Bitcoina. 

– Umieściliśmy wpis na SNES nie tylko dlatego, że jest niesamowity, a nasz projekt opiera się na nostalgii za latami 90. Ale także, aby zająć się bardzo realnym problemem – zachowaniem klasycznych gier wideo – powiedział dyrektor generalny firmy Ninjalerts. 

Dyrektor firmy wyjaśnił, że badanie, które ukazało się tego lata, wykazało, że prawie 90% klasycznych gier wideo jest krytycznie zagrożonych. 

– Wierzymy, że Bitcoin to najlepsze miejsce do zachowania cyfrowych artefaktów kulturowych dla przyszłych pokoleń – dodał przedstawiciel firmy. 

Możliwości Bitcoin Ordinals 

Dyrektor zaprezentował także 85-stronicowy Gitbook opisujący różne możliwości Bitcoin Ordinals, których replikacja na Ethereum według niego stanowiłaby poważne wyzwanie. 

Nazywamy to podejście „sztuką jako aplikacją” lub bardziej właściwie „PFP jako aplikacją” – wyjaśnił na platformie społecznościowej X. 

Gitbook zawiera sekcję poświęconą omówieniu wersji on-chain emulatora SNES. Wywodzi się on z webretro, iteracji Retroarch/Libretro w wersji Webassembly z rdzeniem Snes9x. Zespół Ninjalerts stworzył niestandardowy kod JavaScript, aby usunąć zbędne funkcje i ułatwić płynne włączenie do struktury Bitcoin Ordinals. Gracze mogą grać w gry za pośrednictwem rynków hostujących Ordinal lub dedykowanych eksploratorów inskrypcji Ordinal. Nowe rozwiązanie oferuje także rozgrywkę dla dwóch graczy, niestandardowe sterowanie oraz kompatybilność z gamepadem. 

Dostęp dla każdego 

Co więcej, baza kodu projektu jest w pełni dostępna przez cały czas za pośrednictwem Bitcoin

– Chociaż nie jest on zarządzany jak tradycyjny projekt typu open source, cały kod naszego emulatora opartego na przeglądarce jest dostępny w sieci Bitcoin – możemy przeczytać w opisie w Gitbook. 

Zauważono, że takie podejście pozwala każdemu uzyskać dostęp do kodu, uczyć się z niego i wykorzystywać go we własnych projektach. 

Firma Ninjalerts udostępniło także film o emulatorze SNES. 

źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.