Niewielkie wahania ceny Bitcoina 

2023-01-27 / Tagi:

Niewielkie wahania ceny Bitcoina 

W czwartek największa gospodarka świata ogłosiła szacunkowe dane dotyczące PKB za ostatni kwartał 2022 roku. Bitcoin zareagował na nie niewielkimi wahaniami ceny i póki co jego wartość pozostaje powyżej poziomu 23 000 USD. 

Niewielka zmienność na rynku kryptowalut 

Stany Zjednoczone ogłosiły w czwartek dane dotyczące PKB za ostatni kwartał 2022 roku. Szacunkowy wynik okazał się lepszy od oczekiwań większości ekonomistów. W praktyce oznacza to, że mimo wszystko największa gospodarka świata rozwija się szybciej, niż oczekiwano. 

Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości poprzednich oświadczeń pochodzących z USA, reakcja rynku kryptowalut na czwartkową publikację była niewielka lub prawie żadna. W czwartek mogliśmy zaobserwować minimalne wahania cen, a wartość Bitcoina nadal utrzymywała się powyżej 23 000 USD. 

Optymistyczne dane z USA 

Przed publikacją wstępnych danych odnośnie PKB USA za IV kwartał 2022 roku zakładano, że wzrost gospodarczy w tym kraju spowolnił w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku. W trzecim kwartale nastąpił wzrost o 3,2%, jednak obecne szacunki sugerowały wzrost o 2,6% w czwartym kwartale. Co więcej, pomimo okresu świątecznego i licznych akcji promocyjnych sprzedaż detaliczna spadła. To może świadczyć o zmniejszonym zaufaniu konsumentów. 

Teraz okazuje się, że rzeczywiste liczby były jednak nieco wyższe – wyniosły 2,9%, zamiast szacowanych 2,6%. Tak więc wzrost rzeczywiście zwolnił w IV kwartale, ale nie tak bardzo, jak oczekiwali tego ekonomiści. Liczba nowych bezrobotnych także okazała się niższa niż szacowano – 186 tys. wobec 205 tys. 

Bitcoin odzyskuje straty 

Z uwagi na to, że USA uznawane są za największą gospodarką na świecie, prawie wszystkie dane zwykle powodują natychmiastową zmienność na rynkach akcji i kryptowalut. Podczas ogłoszenia szacunkowych danych odnośnie PKB ten pierwszy rynek nie został jeszcze otwarty w Stanach, to rynek krypto zareagował niewielkimi ruchami cen. 

Po środowych zwiększonych wahaniach na rynku Bitcoin osiągnął wartość 23 200 USD, a po ujawnieniu danych PKB spadł o kilkaset dolarów. Jednak dość szybko odzyskał prawie wszystkie straty i w chwili pisania tego artykułu jego cena wynosiła około 23 085 USD. Można zatem zakładać, że kryptowaluta ta osiągnęła pewną stabilność. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.