Najnowsza funkcja w iPhone pozwoli sprzedawcom akceptować kryptowaluty 

2022-02-16 / Tagi:

Najnowsza funkcja w iPhone pozwoli sprzedawcom akceptować kryptowaluty 

Apple zamierza wprowadzić nową funkcję do iPhone’a. Tap to Pay pozwoli na przekształcenie smartfona w urządzenie służące do przyjmowania płatności przez firmy i sprzedawców. Co to może oznaczać dla kryptowalut? 

Tap to Pay 

Z opublikowanych informacji wynika, że dzięki Tap to Pay sprzedawcy, którzy posiadają iPhone’a będą mogli przyjmować płatności zbliżeniowe. Ich smartfony będą służyły, jako urządzenia do odbierania płatności dzięki technologii komunikacji bliskiego zasięgu – NFC. 

Apple podkreśla, że funkcja ta rozszerzy wsparcie dla Apple Pay, zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych oraz innych portfeli cyfrowych. W praktyce oznacza to, że jeśli Apple nie wprowadzi bezpośrednich ograniczeń, za pośrednictwem Tap to Pay płatności będzie mógł dokonać każdy posiadacz kryptowalutowej karty, takiej jak np. Binance Card. 

Dodajmy, że pierwszą platformą oferującą funkcję Tap to Pay na iPhonie będzie irlandzko-amerykański fintech Stripe. Jednak firma planuje rozszerzyć ofertę także o inne aplikacje jeszcze w tym roku. 

Zakup cyfrowych aktywów 

Przypomnijmy też, że w sierpniu ubiegłego roku giełda kryptowalut Coinbase zintegrowała się z Apple Pay i Google Pay. Dzięki temu jej użytkownicy otrzymali nowy sposób na zakup cyfrowych aktywów. Natomiast w czerwcu 2021 roku platforma uruchomiła Coinbase Card, umożliwiając użytkownikom wydawanie kryptowalut w każdym punkcie sprzedaży obsługującym sieć płatności Visa: 

Coinbase automatycznie przekonwertuje wszystkie kryptowaluty na dolary amerykańskie i przekaże środki na twoją kartę Coinbase Card (minus opłaty za konwersję) do wykorzystania w zakupach i wypłatach z bankomatów. 

Za przykładem Coinbase, podobną kartę uruchomiła giełda kryptowalut Crypto.com. Ją także można dodać do Apple Pay i innych portfeli cyfrowych. 

Tap to Pay na iPhonie będzie współpracować z zbliżeniowymi kartami kredytowymi i debetowymi z wiodących sieci płatniczych. W tym American Express, Discover, Mastercard i Visa – stwierdziło Apple w komunikacie. 

Cyfrowe aktywa, jako środek płatniczy dla produktów Apple? 

Wszystko wskazuje jednak, że Apple Pay nie pozwoli na bezpośredni zakup towarów i usług za pośrednictwem Bitcoina. Będzie jedynie konwertować w czasie rzeczywistym posiadane przez użytkownika kryptowaluty tak, by odpowiadały kwocie żądanej przez sprzedawcę. 

Nie zapominajmy również, że w listopadzie ubiegłego roku dyrektor generalny Apple – Tim Cook – ujawnił swój osobisty zakup kryptowalut, jako „część zdywersyfikowanego portfela”. Podkreślił wówczas brak planów akceptacji cyfrowych aktywów, jako środka płatniczego dla produktów Apple. 

Źródło: Bitcoin.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.