Multichain dodaje Rootstock do swojego ekosystemu mostów blockchain 

2022-07-05 / Tagi:

Multichain dodaje Rootstock do swojego ekosystemu mostów blockchain 

Multichain, wcześniej znany jako Anyswap, ogłosił integrację z RSK blockchain, platformą inteligentnych kontraktów do wydobywania Bitcoinów. Zgodnie z zapowiedziami rozwiązanie to ma na celu ułatwienie transferu ETH, USDC, BUSD i innych aktywów między RSK, Ethereum i BNB Chain. 

Multichain integruje się z Rootstock 

Multichain, platforma cross-chain, ogłosiła integrację opartego na Bitcoinie ( BTC ) blockchainu inteligentnego protokołu kontraktowego Rootstock (RSK). Umożliwi to użytkownikom wymianę Ether ( ETH ), USD Coin ( USDC ), Binance USD (BUSD) i innych aktywów między RSK, Ethereum i BNB Chain. 

Zgodnie z opublikowanym komunikatem integracja jest kamieniem milowym dla Multichain, ponieważ otwiera dostęp do zdecentralizowanego finansowania (DeFi) na Bitcoin. Co więcej, dodatek ten pozwoli użytkownikom korzystać z bezpieczeństwa i funkcjonalności RSK. 

Bitcoin w ekosystemie Multichain 

Jak możemy przeczytać, integracja umożliwi RSK wprowadzenie Bitcoina do ekosystemu Multichain, zapewniając jednocześnie dostęp do nowych rynków dla jego użytkowników. Łańcuch boczny RSK jest pierwszym łańcuchem opartym na Bitcoinie, który zostanie włączony do Multichain. Ma on wyjątkowe miejsce w świecie entuzjastów Bitcoina, a także w DeFi zasilanym przez Ethereum Virtual Machine (EVM). 

Firma zapowiedziała, że jej integracja z Rootstock ma zapewnić fundamentalne korzyści użytkownikom RSK. Przykładowo nie będą musieli wydawać zasobów na budowanie mostów do rynków kapitałowych i adresowalnych. Szybciej też będą mogli wprowadzać na rynek nowe platformy oparte na RSK.  

Co więcej, użytkownicy mogą zacząć łączyć swoje ETH, USDC, BUSD, BNB, WBTC i DAI między siecią RSK a Ethereum. Multichain doda kolejne sieci i tokeny do sieci RSK w najbliższym czasie. 

RSK jest domem dla najszybciej rozwijającego się ekosystemu DeFi na Bitcoin z protokołami, które są zbudowane tak, aby były trwałe i dostarczały rzeczywistych rozwiązań problemów, z którymi borykają się użytkownicy w scentralizowanych finansach – powiedział Diego Gutiérrez Zaldívar, współzałożyciel RSK. 

Protokół interoperacyjności anyCall został zaktualizowany przez Multichain, co pozwala na komunikację między łańcuchami i zawieranie kontraktów. Wiele przemawia za tym, że będzie to cenne narzędzie do budowania zdecentralizowanych aplikacji cross-chain na Rootstock i innych obsługiwanych sieciach. 

Rootstock, czyli bitcoinowe Ethereum 

Warto przypomnieć, że RSK to najbezpieczniejsza na świecie sieć inteligentnych kontraktów. Wykorzystując scalone wydobycie do wykorzystania bezpieczeństwa sieci Bitcoin i umożliwiając inteligentne kontrakty zgodne z EVM, RSK ułatwia rozwój nowej zdecentralizowanej globalnej gospodarki. 

Zasadniczo Rootstock ma być tym, czym jest Ethereum, zdecentralizowaną, kompletną platformą inteligentnych kontraktów Turinga. Jednak Rootstock ma na celu wykorzystanie ekosystemu Bitcoin, a nie tworzenie nowego od zera – stwierdził w poście na blogu z 2016 roku Albert Szmigielski, inżynier blockchain. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.