2024-06-20 / Tagi:
Firma MoonPay ogłosiła integrację z systemem PayPal w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Dzięki temu klienci w całej Europie będą mogli korzystać z tej formy płatności w jako opcji zakupu kryptowalut.
Platforma MoonPay ogłosiła integrację z systemem PayPal w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Opcja ta jest obecnie dostępna dla 1% użytkowników w Europie, a pełne wdrożenie w całym regionie ma nastąpić w nadchodzących tygodniach. Rozwiązanie nie będzie dostępne jedynie dla mieszkańców Chorwacji, Islandii i Węgier.
W komunikacie prasowym MoonPay podał, że PayPal jest trzecią najpopularniejszą metodą płatności w Stanach Zjednoczonych, po Apple Pay i tradycyjnych kartach bankowych.
Opcja korzystania z systemu PayPal na platformie MoonPay jest już dostępna dla klientów w 48 stanach USA, z wyjątkiem Nowego Jorku i Teksasu.
Warto przypomnieć, że w sierpniu 2023 r. firma PayPal ogłosiła wprowadzenie stablecoina PayPal USD. Co więcej, w maju 2024 r. firma wdrożyła usługę PYUSD w sieci Solana. Celem tej integracji było wykorzystanie wysokiej przepustowości i niskich kosztów transakcji w blockchainie. Wdrożenie PayPal na platformie Solana miało także ułatwić regularne korzystanie ze stablecoina przy codziennych zakupach i transakcjach osobistych.
Pierwotnie wprowadzony na Ethereum jako token ERC-20, stablecoin był ograniczony przez niską liczbę 12–15 transakcji na sekundę w warstwie podstawowej Ethereum i wysokie koszty wynikające z przeciążenia sieci. Wkrótce po wdrożeniu Solany firma PayPal ogłosiła, że PYUSD na platformie Solana będzie również obejmować dodatkowe, dyskretne opcje prywatności, zwane „przelewami poufnymi”. Ta funkcja prywatności pozwala sprzedawcy ukryć kwotę transakcji przed opinią publiczną, zachowując jednocześnie zgodność z przepisami dotyczącymi raportowania.
Stablecoiny to tokenizowane cyfrowe reprezentacje walut fiducjarnych, które mogą być albo poparte prawdziwymi rezerwami gotówkowymi i ich ekwiwalentami w stosunku 1:1, albo mogą mieć charakter algorytmiczny i nie posiadać rezerw gotówkowych. Algorytmiczne monety stablecoin działają w oparciu o algorytmy cyfrowe i zautomatyzowane procesy. Mają one utrzymać wartość stablecoina powiązaną z walutą bazową, którą ma reprezentować token cyfrowy.
Te tokenizowane odpowiedniki fiducjarne zapewniają płynność, rozszerzają usługi bankowe o nowe obszary, obniżają koszty transakcji i zapewniają bardziej wydajne rozwiązanie dla płatności transgranicznych.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.