Microsoft testuje portfel kryptowalut oparty na Ethereum? 

2023-03-22 / Tagi: portfel kryptowalut

Microsoft testuje portfel kryptowalut oparty na Ethereum? 

Firma Microsoft w wersji testowej swojej przeglądarki internetowej Edge wprowadziła portfel kryptowalut oparty na Ethereum. Nowa funkcja, która nazywa się „Crypto Wallet” umożliwia użytkownikom przechowywanie i przeprowadzanie transakcji na Ethereum oraz na innych tokenach związanych z projektem. 

Microsoft testuje portfel Ethereum w przeglądarce Edge 

Już od jakiegoś czasu projekty związane z kryptowalutami i Web3 wkraczają do głównego nurtu. Według raportów pochodzących od programisty i badacza oprogramowania Albacore, Microsoft opracowuje obecnie natywny portfel, który byłby częścią własnej przeglądarki internetowej Edge. Nowa funkcja, zwana „portfelem kryptograficznym”, umożliwiłaby użytkownikom dokonywanie transakcji i przechowywanie tokenów Ethereum w sposób niewymagający nadzoru. 

Na dostępnych zrzutach ekranu Microsoft potwierdza status projektu, ostrzegając testerów przed niebezpieczeństwem wykorzystania ich środków w tym portfelu. 

– Jako tester będziesz korzystać z własnych środków. W przypadku utraty środków firma Microsoft nie zwróci żadnych strat. Jest to poufny projekt i żadne szczegóły nie powinny być udostępniane na zewnątrz – można przeczytać w komunikacie. 

Potwierdza to, że projekt jest wciąż na wczesnym etapie testów i portfel nie jest jeszcze gotowy do ogólnego użytku. 

Portfel kryptowalut od Microsoft 

Nowy portfel kryptowalut, jeśli zostanie ostatecznie wydany, stanowiłby konkurenta dla MetaMask, najczęściej używanego dodatku do portfela Web3, z tą różnicą, że byłby dołączony do Edge. Bleeping Computer, portal, który miał okazję przetestować portfel, poinformował, że może potwierdzić, że narzędzie to obsługuje różne konta Ethereum, a użytkownik może przełączać się między nimi zgodnie z potrzebami i może być używany z już istniejącymi aplikacjami Web3. Ponadto portfel zawiera wbudowaną giełdę Ethereum, która obsługuje ETH, DAI, UNI, USDC i USDT. 

Zaangażowanie w projekty związane z Web3 

Wiele wskazuje na to, że włączenie portfela Bitcoin nastąpi w późniejszym terminie. Funkcjonalność ta nadal nie jest dostępna. Co ciekawe, sam Microsoft nie potwierdził istnienia owego portfela kryptowalut.  

– W firmie Microsoft regularnie testujemy nowe funkcje, aby odkrywać nowe doświadczenia dla naszych klientów. Nie możemy się doczekać, aby uczyć się i zbierać opinie od klientów, ale w tej chwili nie mamy nic więcej do przekazania – powiedział rzecznik firmy Microsoft. 

Przypominamy, że Microsoft był bardzo aktywny, jeśli chodzi o wspieranie projektów związanych z Web3. Firma uczestniczyła w ustanawianiu standardów dla Metaverse i wprowadzała funkcje Metaverse w swojej aplikacji Teams. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.