Metaverse wdraża NFT na swoich serwerach Minecraft i GTA 5 

2022-09-19 / Tagi: gaming

Metaverse wdraża NFT na swoich serwerach Minecraft i GTA 5 

Pomimo tego, że twórca Minecraft Mojang Studios jest przeciwny integracji niewymiennych tokenów NFT, firmie skoncentrowanej na Metaverse udało się wprowadzić NFT do kilku gier, w tym własnego serwera Minecraft czy GTA5. 

NFT w Minecraft mimo zakazu 

Oscar Franklin Tan, dyrektor finansowy firmy Enjin zajmującej się grami blockchain, oraz CEO MyMetaverse Simon Kertonegoro podzielili się z mediami informacjami, w jaki sposób byli w stanie wdrożyć NFT w Minecraft bez naruszania warunków Mojang Studios. 

Według Kertonegoro, zasady Minecrafta dotyczące NFT dotyczą ochrony graczy przed negatywnymi doświadczeniami, a wiele serwerów naruszyło te zasady. Dyrektor podkreślił, że na swoich własnych serwerach są jednak w stanie wprowadzić NFT bez naruszania wytycznych gry. Robią to, nie posiadając żadnych turniejów NFT typu pay-to-win i organizując swoje najlepsze turnieje NFT za darmo. 

Chcieliśmy pokazać Mojangowi, że można to zrobić w sposób, który przyniesie korzyści nie tylko im, ale też i ich graczom oraz całej branży gier. Oczywiście nie wiesz, czy jest to najszybszy sposób, aby ludzie wskoczyli na twój serwer. […] Ale wiedzieliśmy, że to był właściwy sposób – powiedział Simon Kertonegoro. 

Dyrektor finansowy firmy Enjin także zajął się tematem i zauważył, że jego firma wspiera próbę MyMetaverse do nawiązania rozmowy ze studiami Mojang, ponieważ serwer firmy Minecraft zintegrowany z NFT istnieje już od czterech lat – stało się to zanim Minecraft zakazał NFT. Wskazał również, że nawet Chiny, kraj sprzeciwiający się kryptowalutom, wyraziły zainteresowanie wspieraniem NFT. 

Jeśli to działa dla chińskiego rządu, to dlaczego nie Minecraft – powiedział Oscar Franklin Tan. 

NFT w grach 

Warto podkreślić, że oprócz Minecrafta, NFT stworzone przez MyMetaverse mają również aspekt interoperacyjności i mogą być używane w innych grach, takich jak serwer Grand Theft Auto 5 (GTAV) oraz gra MMO online, Infinity Realm. 

W Minecrafcie NFT jest mieczem. W GTA NFT to samochód, a w Infinity Realm NFT to dom – wyjaśnił Simon Kertonegoro. 

Rozwój Metaverse 

Oprócz tego Tan wyraził również swoje głębokie przekonanie, że posiadanie NFT, które działają w różnych grach, jest ważnym krokiem w kierunku rozwoju Metaverse. 

– Interoperacyjność tworzy większą społeczność. Stanowi podstawę tego, co teraz nazywamy Metaverse, czegoś, co staramy się budować od 2018 roku – dodał Oscar Franklin Tan. 

Ponieważ NFT działają na Efinity, łańcuchu Polkadot opracowanym przez Enjin, Kertonegoro podkreślił również, że ich NFT będą miały dobry wpływ na szerszy ekosystem Polkadot. 

Ekosystem może rozwijać się tylko dzięki innowacjom. I to właśnie robimy, naprawdę – podkreślił Kertonegoro. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.