Meta likwiduje wsparcie dla NFT na Facebooku i Instagramie 

2023-03-16 / Tagi:

Meta likwiduje wsparcie dla NFT na Facebooku i Instagramie 

W związku z trwającymi zawirowaniami w przestrzeni kryptowalutowej amerykański gigant technologiczny Meta rezygnuje z operacji z tokenami NFT. W zeszłym roku firma umożliwiła twórcom udostępnianie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich na swoich wiodących platformach społecznościowych. 

Meta odcina wsparcie dla tokenów NFT 

Firma Meta, likwiduje wsparcie dla cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich na swoich platformach. Krok ten, będący częścią decyzji giganta technologicznego o dostosowaniu swoich priorytetów i poszukiwaniu wydajności, został ogłoszony przez Stephane Kasriel, szefa handlu i technologii finansowych w Meta w poniedziałek. 

Meta jest właścicielem sieci społecznościowych Facebook i Instagram, do których wprowadziła tokeny NFT niecały rok temu. Wówczas w obliczu rosnącej popularności tego typu aktywów cyfrowych firma zapewniła opcję udostępniania niewymiennych tokenów. Raporty wskazują, że ich sprzedaż sięga miliardów dolarów amerykańskich. Jednak w ubiegłym roku rynki kryptograficzne ucierpiały z powodu bankructwa głównych graczy, takich jak giełda kryptowalut FTX co ostatecznie wpłynęło na aktualną decyzję giganta. 

Dalsze inwestycje w narzędzia fintech 

Co ważne, Kasriel zapewnił, że firma będzie nadal wspierać twórców NFT korzystających z takich sieci społecznościowych, jak Instagram i Facebook. Jednak Meta będzie to robiła w nieco innych obszarach. Podkreślił również, że tworzenie możliwości łączenia się z fanami i zarabiania pozostaje priorytetem. 

– Będziemy nadal inwestować w narzędzia fintech, których ludzie i firmy będą potrzebować w przyszłości. Usprawniamy płatności za pomocą Meta Pay, ułatwiając realizację transakcji i wypłaty oraz inwestując w płatności za wiadomości w całej Meta – wyjaśnił Stephane Kasriel. 

Meta a rynek kryptowalut 

Koniec obsługi tokenów NFT nastąpił po tym, jak w zeszłym roku zamknięto portfel cyfrowy Novi firmy Meta, a aktywa wspieranego przez Meta projektu kryptowalutowego Diem zostały sprzedane Silvergate Capital, spółce macierzystej Silvergate Bank. Ten ostatni jest jednym z trzech amerykańskich banków, z których dwa skupiają się na kryptowalutach, a których niedawny upadek wpłynął również na sytuację na rynku kryptograficznym. 

Przypominamy, że Meta dotychczas konsekwentnie rozszerzała swoją obecność w cyfrowym świecie. W połowie ubiegłego roku firma ogłosiła, że uruchamia cyfrowy sklep z odzieżą. Decyzja ta była podyktowana tym, że w jej opinii odzież i inne akcesoria staną się ważną częścią wyrażania tożsamości użytkowników sieci społecznościowych należących do Meta. 

Źródło: Binance.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.