Meta otwiera cyfrowy sklep odzieżowy Metaverse

2022-06-21 / Tagi:

Meta otwiera cyfrowy sklep odzieżowy Metaverse

Meta ogłosiła, że uruchamia cyfrowy sklep z odzieżą. Firma zakłada, że odzież i inne akcesoria staną się ważną częścią wyrażania tożsamości użytkowników. Ma to ich skłonić do wydawania pieniędzy na cyfrowe ubrania, które będzie można nosić we wszystkich aplikacjach Meta – w tym na Facebooku i Instagramie. 

Meta uruchamia „Meta Avatars Store” 

Wraz z pojawieniem się Metaverse, wiele firm zdecydowało się na to, by rozszerzyć swoją działalność także o ten alternatywny i cyfrowy świat – z pewnością potencjał projektu sprawia, że firmy te będą mogły czerpać zyski z użytkowników Metaverse. Jedną z nich jest Meta, która niedawno ogłosiła uruchomienie cyfrowego sklepu odzieżowego o nazwie „Meta Avatars Store”. Ma on pozwolić użytkownikom na zakup ubrań różnych marek dla swoich awatarów. 

Sklep, który w tym tygodniu trafi na różne rynki, będzie zawierał cyfrowe projekty stworzone przez takie firmy jak Balenciaga, Prada oraz Thom Browne. Zgodnie z zapowiedziami stanie się on dostępny dla awatarów Meta na Facebooku, Instagramie i Messengerze. Co ciekawe, cenna każdej z dostępnych części garderoby wciąż nie została ujawniona. 

Biznes oparty na Metaverse 

Założenia firmy są proste, Meta wierzy, że Metaverse znacząco rozbuduje się w nadchodzących latach, a wraz z tym wirtualnym światem wzrośnie zapotrzebowanie na różne cyfrowe przedmioty. Dlatego na początku tego roku firma przestawiła się na biznes oparty na Metaverse. 

Towary cyfrowe będą ważnym sposobem wyrażania siebie w Metaverse i głównym motorem kreatywnej gospodarki. Cieszę się, że mogę dodać więcej marek i wkrótce wprowadzić to również do VR – powiedział Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Meta. 

W ten sposób Zuckerberg prawdopodobnie odnosi się do Horizon Worlds , flagowej aplikacji Metaverse, z której mogą korzystać tylko właściciele Meta’s Quest – linii zestawów słuchawkowych VR. Wiele przemawia za tym, że użytkownicy platformy będą mogli nosić te cyfrowe przedmioty również w Horizon World. 

Koszty wejścia w Metaverse 

Eksperci wskazują jednak, że droga jaką będzie musiała przebyć firma, by zachęcić użytkowników do wejścia w Metaverse nie będzie prosta. Zuckerberg już zdał sobie sprawę z tego, że ten zwrot w kierunku Metaverse będzie kosztowny. W maju stwierdził bowiem, że wdrażane zmiany spowodują, że Meta straci „znaczną kwotę” w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.