TwelveFold – nowa kolekcja NFT od Yuga Labs 

2023-03-01 / Tagi: nft

TwelveFold – nowa kolekcja NFT od Yuga Labs 

Zespół stojący za niezwykle popularną kolekcją Bored Ape Yacht Club NFT wypuścił kolekcję niewymiennych tokenów o nazwie TwelveFold. Nowa seria opiera się na blockchainie Bitcoina i składa się z 300 cyfrowych przedmiotów. 

Yuga Labs wprowadza nową kolekcję NFT 

28 lutego zespól Yuga Labs ogłosił wprowadzenie nowej kolekcji NFT – TwelveFold. Jest to limitowana seria 300 generatywnych elementów wpisanych na Satoshi w blockchainie Bitcoina. 

Stworzenie nowego typu tokenów NFT w sieci Bitcoin było możliwe dzięki protokołowi Ordinals, który wykorzystuje najmniejszą indywidualnie identyfikowalną jednostkę BTC do umieszczania treści. 

– TwelveFold to podstawowy system 12 grafik zlokalizowany wokół siatki 12×12, wizualna alegoria kartografii danych w łańcuchu blokowym Bitcoin – możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie. 

Zespół Yuga Labs stwierdził, że aukcja TwelveFold „rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu”. 

Optymistyczna ocena Ordinals 

Seria Ordinals to NFT, które można „wpisać” w jednego Satoshi, najmniejszy nominał Bitcoina, i tym samym pozostać na stałe w łańcuchu bloków. Stało się to możliwe dzięki aktualizacji Taproot firmy Bitcoin w listopadzie 2021 r., która zapewniła programowalność i możliwości inteligentnych kontraktów w sieci. Co ciekawe, oficjalna dokumentacja określa poszczególne zasoby jako „cyfrowe artefakty”, a nie NFT. Według Dune Analytics inskrypcja na Bitcoinie w tym roku szturmem podbiła świat kryptowalut, a ponad 200 000 hasło to zostało wpisane w wyszukiwarkę. 

Kolekcja TwelveFold zawiera dobrze wygenerowane elementy 3D, a także została stworzona przy użyciu projektowania algorytmicznego i wysokiej jakości renderowania. Jak możemy przeczytać nowa seria jest „hołdem dla inskrypcji Ordinals wykonywanych obecnie ręcznie”. 

– Spodziewamy się, że ta technologia i otaczający ją ekosystem będą z czasem ewoluować i stawać się bardziej wyrafinowane, jednak nie oczekujemy, że będzie ewoluować w taki sam sposób, jak inne ekosystemy blockchain NFT – powiedział zespół Yuga Labs. 

Warto dodać, że platformy inteligentnych kontraktów, takie jak Stacks (STX), wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca z powodu zamieszania wywołanego przez Ordinals. 

Perspektywy ekosystemu NFT 

Niestety sprzedaż NFT musi jeszcze nieco nadążać za rynkami aktywów kryptograficznych. Według platformy służącej do śledzenia rynku (Nonfungible.com) nadal jest ona znacznie niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to sprzedaż NFT przekraczała 60 000 dziennie. W chwili pisania tego tekstu dzienna sprzedaż wynosi zaledwie 7400 sztuk. W  ujęciu dolarowym dzienny wolumen spadł o około 66% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Wyjątkiem są tu okresy skoków wywoływane wprowadzaniem nowych kolekcji NTF. 

Dane pokazują też, że najpopularniejszą kolekcją NFT w ciągu ostatniego tygodnia wciąż jest BAYC. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.