Kolejny skokowy odpływ BTC z giełd kryptowalut

2022-10-19 / Tagi:

Kolejny skokowy odpływ BTC z giełd kryptowalut

18 października liczba Bitcoinów wypływających z giełd kryptowalut nabrała tempa. Wskazuje to na słabnącą presję na sprzedaż, co może pomóc cenom BTC uniknąć głębszej korekty poniżej 18 000 USD. 

Bitcoin a giełdy kryptowalut 

Zgodnie z danymi śledzonymi przez CryptoQuant we wtorek ponad 37 800 BTC opuściło giełdy kryptowalut. Oznacza to największy dzienny wypływ Bitcoinów od 17 czerwca, kiedy to traderzy wycofali z giełd prawie 68 000 BTC. Co więcej, w ciągu ostatnich 30 dni z giełd „odpłynęło” ponad 121 000 BTC, czyli prawie 2,4 miliarda dolarów po obecnych cenach.  

Nagły wypływów Bitcoinów z giełd jest zazwyczaj postrzegany jako sygnał zwyżkowy, ponieważ inwestorzy usuwają z platform monety, które chcą zatrzymać. I odwrotnie, skok w napływie Bitcoinów na giełdy jest zwykle uważany za niedźwiedzi, biorąc pod uwagę to, że podaż jest natychmiast dostępna do sprzedaży. 

Wartość Bitcoina 

Przykładowo Bitcoin osiągnął lokalnie dno na poziomie około 18 000 USD, gdy 17 czerwca jego wypływy z giełd osiągnęły prawie 68 000 BTC. Natomiast w kolejnych tygodniach cena kryptowaluty wzrosła do 24 500 USD. 

Tym razem możemy zaobserwować ogromny wzrost wypływów Bitcoinów z powierzchni giełdowych, gdy trend spadkowy ceny BTC zatrzymuje się w przedziale od 18 000 do 20 000 USD. Co ciekawe, zgodnie z kilkoma wskaźnikami on-chain wieloryby Bitcoin lub podmioty z ponad 1000 BTC były głównie za silną pozycją monety w pobliżu poziomu 18 000 USD. 

Na przykład Accumulation Trend Score autorstwa Cohort wskazuje, że portfele o wartości od 1000 BTC do 10 000 BTC „agresywnie” akumulują Bitcoiny od końca września. Ponadto zachowanie wielorybów w łańcuchu pokazuje, że ostatnio wycofano z giełd 15 700 BTC – stanowi to największy odpływ od czerwca 2022 r. 

– Ceny Bitcoinów wykazały ostatnio niezwykłą względną siłę na bardzo niestabilnym tradycyjnym rynku (…) Kilka wskaźników makro wskazuje, że inwestorzy Bitcoin ustalają coś, co może być niedźwiedziem na rynku, z licznymi podobieństwami do minimów z poprzednich cykli – zauważył portalhttps://insights.glassnode.com/the-week-onchain-week-41-2022/?&utm_source=gn_twitter&utm_medium=tweet_woc&utm_campaign=woc_41_2022 Glassnode w swoim cotygodniowym przeglądzie opublikowanym 10 października. 

Pozytywne wpływy funduszy BTC 

Tymczasem zgodnie z cotygodniowym raportem CoinShares inwestycje oparte na Bitcoin również odnotowały piąty tydzień stałych wpływów. W tygodniu kończącym się 14 października około 8,8 miliona dolarów weszło do funduszy Bitcoin, co spowodowało wzrost kapitału netto otrzymanego przez te fundusze do 291 milionów dolarów od początku roku. Szef działu badań CoinShares, James Butterfill powiedział, że wpływy oznaczają „neutralny sentyment rynkowy netto wśród inwestorów” wobec Bitcoina. 

Z drugiej strony, perspektywy techniczne Bitcoina pozostają na korzyść niedźwiedzi, biorąc pod uwagę uksztaltowanie czegoś, co wydaje się być formacją odwróconej filiżanki z uszkiem na trzydniowym wykresie. Jak wspomniano wcześniej cena Bitcoina może spaść do 14 000 USD, jeśli formacja odwróconej filiżanki z uszkiem nadal będzie się utrzymywała. 

 Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.