Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Kolejna awaria Solany, generuje spadek cen kryptowaluty

2022-06-03 / Tagi:

Kolejna awaria Solany, generuje spadek cen kryptowaluty

1 czerwca sieć Solana ponownie wstrzymała produkcję bloków. Aktualny problem dotyczył tego, w jaki sposób blockchain projektu przetwarza pewien niszowy typ transakcji, który jest przeprowadzany w trybie offline. W tej chwili ceny Solana notują spadki. 

Kolejna awaria Solany 

Sieć Solana nie ma ostatnio dobrej passy – w ciągu ostatnich 12 miesięcy co najmniej siedem razy wystąpiła pełna lub częściowa awaria tej sieci. Do aktualnego wyłączenia łańcucha bloków Solana doszło w środę, 1 czerwca 2022r. Zgodnie z raportem błędu awaria ta trwała około czterech i pół godziny – operatorom walidatorów udało się ponownie uruchomić sieć główną około godziny 21:00. 

Instrukcja Durable nonce spowodowała, że ​​część sieci uznała blok za nieważny, nie można było wypracować konsensusu – wyjaśnił w tweecie współzałożyciel Solana Labs, Anatolij Jakowenko. 

Przypominamy, że instrukcja „Durable transaction nonce”, czyli trwałych transakcji jednorazowych odnosi się do mechanizmu zajmującego się typowym krótkim czasem życia hash bloku transakcji. Błąd w tej funkcji powodował, że węzły generowały różne dane wyjściowe, co skutkowało niepowodzeniem konsensusu – a ostatecznie spowodowało ostatni okres przestoju. 

Zgodnie z opublikowanymi informacji sieć została zrestartowana z wyłączoną funkcją, a Yakovenko zapewnił, że błąd „zostanie usunięty jak najszybciej”. 

Kontrowersyjne transakcje Solana 

Szef komunikacji Solana Labs, Austin Federa, powiedział, że kontrowersyjne transakcje  stanowiły do ​​niedawna „niewiarygodnie mały procent” transakcji na Solanie. Co więcej, technologia cieszy się jednak coraz większą popularnością wśród giełd krypto. 

Wszystko zatem wskazuje, że obecna przyczyna awarii istniała od dawna, ale dopiero teraz została wykryta. 

Prawdopodobnie był to błąd, który istniał przez jakiś czas, ale nigdy tak naprawdę nie stał się problemem, ponieważ nie jest to coś, z czego korzysta większość ludzi – powiedział Federa. 

Spadek cen Solana 

Według CoinGecko ceny SOL znacznie spadły, osiągając prawie 14% w ciągu ostatnich 12 godzin i spadły poniżej 40 USD. Natywny token sieci spadł teraz o 85% w porównaniu z rekordowym poziomem 260 USD w listopadzie 2021 r. i może wymknąć się z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji rynkowej. 

Źródło: cointelegraph.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.