Dalsze spadki LUNA niekorzystnie działają na cały rynek

2022-05-12 / Tagi:

Dalsze spadki LUNA niekorzystnie działają na cały rynek

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami jednego z największych załamań na rynku kryptowalut. Sytuacja ta głównie dotyczy cyfrowego aktywa o nazwie LUNA. Wartość tej jednej z największych kryptowalut można powiedzieć, że ledwo trzyma się przy życiu co negatywnie wpłynęło na cały rynek.

LUNA ciągnie za sobą większość rynku

Poprzez zdestabilizowanie swojego stablecoina Terra Luna jako jedna z największych kryptowalut pod względem market cap, zaliczyła spektakularny spadek. Aktualnie wynosi on ponad 90%! Sytuacja ta wywołała duże poruszenie na rynku kryptowalut i zdecydowanie naruszyła zaufanie wielu osób do większości projektów. Po ogromnej fali hejtu oraz oskarżeń kierowanych w stronę fundacji Terra Luna o oszustwo finansowe, cały rynek zaliczył ogromne spadki, kontynuując ostatnie negatywne ruchy cen kryptowalut. 

Co dalej z Terra Luna?

LUNA jest aktualnie po ogromnym spadku ceny. Nadszarpnięta reputacja nawet pomimo naprawienia algorytmu utrzymującego UST (stablecoin od Terra Luna) może już nigdy nie powrócić do dawnego poziomu co w najgorszym przypadku mogłoby oznaczać koniec Terra Luny na rynkach. Cena obu kryptowalut czyli UST oraz LUNA są strasznie niskie. Skupmy się teraz na cenie LUNA która dziś rano wynosiła 0,290149 USD! Jest to świetny przykład tego z jakim ryzykiem wiąże się inwestowanie na rynkach kryptowalut w sposób nieprzemyślany oraz bez zabezpieczania swoich środków. 

Czy inwestorzy przeniosą się na inne projekty?

Ważnym zagadnieniem jest teraz to czy inwestorzy LUNA przeniosą się na inne projekty czy zrażą się do świata kryptowalut. Konkurencją dla waluty LUNA zawsze była Solana. Jej cena jednak po ostatnim dniu spadła mocno w dół o ponad 20%. Pozostaje więc zadać sobie pytanie czy jest to „promocja” czy też może długotrwały ruch spadkowy, któremu ciężko będzie zaradzić? Podobna sytuacja ma się przy praktycznie każdym innym projekcie. My więc czekamy na dalsze informacje w sprawie Terra Luna jak i rynku i będziemy was o nich informować.

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.