Kapitalizacja rynkowa stablecoinów wzrasta 

2024-04-26 / Tagi:

Kapitalizacja rynkowa stablecoinów wzrasta 

Rynek stablecoinów znacznie odbił się od spadków, które były zauważalne w ciągu ostatnich dwóch lat bessy. Według analityków kapitalizacja rynku stablecoinów wynosi obecnie 160 miliardów dolarów i dąży do rekordowego poziomu, który był odnotowany w szczycie ostatniego cyklu byka. 

Stablecoiny odzyskują rynek 

Platforma analityczna IntoTheBlock zauważyła, że kapitalizacja rynku stablecoinów wynosi obecnie 160 miliardów dolarów i dąży do rekordowego poziomu 188 miliardów dolarów. Analitycy uważają, że wzrost kapitalizacji rynkowej stablecoinów to zjawisko zwyżkowe i jako takie wspiera zrównoważony rozwój zdecentralizowanego ekosystemu finansowego. Jak wiadomo stablecoiny odgrywają główną rolę w zdecentralizowanych finansach, ponieważ stanowią podstawę wielu łańcuchów bloków i protokołów. Platforma stwierdziła, że wysoka kapitalizacja rynkowa stablecoinów pogłębia płynność w przestrzeni kryptowalut, ułatwiając bardziej wydajne operacje rynkowe. 

Napływ nowego kapitału 

Stablecoiny wspierają również napływ nowego kapitału na rynek, ponieważ inwestorzy wykorzystują je jako punkty wejścia dla walut fiducjarnych. W rzeczywistości rosnąca kapitalizacja rynkowa stablecoinów wskazuje na napływ kapitału na rynek, który zwykle ma miejsce podczas wzrostów i cyklu byka.  

Warto przypomnieć, że amerykański sektor funduszy typu spot Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF) odegrał w tym roku znaczącą rolę we wzroście kapitalizacji rynkowej stablecoinów. Inwestorzy instytucjonalni i tradycyjni giganci finansowi zwiększyli swoje zasoby stablecoinów, aby wykorzystać krajobraz ETF. 

Dominacja Tether 

Patrząc na przestrzeń stablecoinów, kilka aktywów odnotowało znaczny wzrost. Tether (USDT), który ma największy udział w rynku i jest uważany za króla monet tego typu, ma obecnie kapitalizację rynkową przekraczającą 100 miliardów dolarów. Najbliższy rywal Tether, Circle (USDC), podąża w jego ślady, osiągając kapitalizację rynkową na poziomie 33,9 miliarda dolarów. Warto zauważyć, że udział USDC w rynku spadł w zeszłym roku po tym, jak firma Circle ogłosiła, że odczuwa wpływ ówczesnego kryzysu bankowego w USA. 

Firmy kryptowalutowe również niedawno wprowadziły na rynek nowe monety typu stablecoin. Syntetyczny dolar Etheny, USDe, został wprowadzony na rynek w marcu i od tego czasu osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 2,3 miliarda dolarów. Z kolei gigant płatności online PayPal uruchomił PYUSD w sierpniu 2023 r., a kapitalizacja rynkowa tej monety wynosi obecnie ponad 202 miliony dolarów. Także dostawca rozwiązań kryptograficznych, firma Ripple, ogłosiła na początku tego miesiąca, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek swoją monetę typu stablecoin. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.