JP Morgan rejestruje znak towarowy nowego portfela kryptowalut 

2022-11-22 / Tagi: portfel kryptowalut

JP Morgan rejestruje znak towarowy nowego portfela kryptowalut 

JP Morgan & Chase Co. – jedna z największych firm finansowych na świecie – zarejestrowała patent na wejście do sieci Web3. Ma to zrobić za pomocą portfela kryptowalut, który będzie oferował takie usługi, jak transfer i wymiana wirtualnej waluty czy przetwarzanie płatności krypto. 

Nowy portfel kryptowalut 

21 listopada amerykański rzecznik ds. patentów i znaków towarowych, Michael Kondoudis, ogłosił, że JP Morgan & Chase Co., największy bank w Stanach Zjednoczonych – i jedna z największych firm finansowych na świecie – zarejestrowała patent na wejście do sieci Web3 za pomocą cyfrowego portfela kryptowalut. 

Według wspomnianego wyżej rzecznika, Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) 15 listopada zatwierdził wniosek JP Morgan & Chase Co. Zgodnie z zapowiedziami portfel kryptowalut ma oferować takie usługi, jak transfer i wymiana wirtualnej waluty, przetwarzanie płatności kryptowalutowych czy wirtualne konta czekowe oraz usługi finansowe. 

JP Morgan wchodzi na rynek kryptowalut 

Co ciekawe, pomimo kontrowersyjnego stanowiska swojego prezesa wobec Bitcoina i kryptowalut, bank nadal stawia na produkty związane z branżą. Robi to, aby usprawnić swoje transakcje. Przypominamy, że na początku listopada firma zrobiła „wielki krok”, przeprowadzając pierwszą transakcję transgraniczną przy użyciu Polygon, skalowalnego rozwiązania warstwy 2 dla sieci Ethereum

Pod koniec października 2020 r. bank ogłosił wprowadzenie na rynek swojego stablecoina JPM Coin, pierwszej kryptowaluty wspieranej przez amerykański bank wykorzystywany do wysyłania płatności transgranicznych. W ten sposób instytucja zademonstrowała swoje stanowisko na rzecz innowacji kryptograficznych. Tego samego dnia uruchomiono Onyx, pierwszą na świecie platformę blockchain prowadzoną przez banki – ma ona rozwijać innowacyjne produkty, platformy i rynki. 

Chociaż rejestracja znaku towarowego „JP Morgan Wallet” pokazuje, że nowy portfel cyfrowy będzie używany do przetwarzania płatności kryptowalutowych, nie precyzuje, które dokładnie kryptowaluty będą dostępne za jego pomocą. 

Radykalne stanowisko wobec kryptowalut 

Od 2017 roku dyrektor generalny JP Morgan utrzymuje radykalne stanowisko wobec Bitcoina i kryptowalut. Nazwał je „oszustwem” i inwestycjami „gorszymi niż cebulki tulipanów”. Zapowiedział także, że zwolniłby każdego tradera JP Morgan zajmującego się kryptowalutami. 

Zarząd banku ma jednak inne plany wobec kryptowalut, bowiem na początku 2021 roku prezes JP Morgan, Daniel Pinto powiedział, że bank jest skłonny zaangażować się w Bitcoin i kryptowaluty. Warunkiem jest to, by popyt na nie nadal rósł. 

Pomimo wszystkich negatywnych wiadomości otaczających ostatnio ekosystem, takich jak upadek Terry i bankructwo wielu funduszy hedgingowych i giełd kryptowalut, takich jak FTX, Bitcoin pokazał, że ma społeczność, która jest chętna do korzystania z jego tokenów bez względu na to, ile FUD usłyszą. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.