JPMorgan szacuje „godziwą” cenę bitcoina na 38 000 USD

2022-05-27 / Tagi:

JPMorgan szacuje „godziwą” cenę bitcoina na 38 000 USD

Amerykański bank inwestycyjny JP Morgan szacuje „wartość godziwą” Bitcoina (BTC) na około 38 000 USD, w oparciu o zmienność kryptowaluty w stosunku do złota. Wskazuje też, że kryptowaluty wyprzedziły nieruchomości jako jedne z preferowanych „aktywów alternatywnych”. 

Godziwa wartość Bitcoina 

JP Morgan – jeden z największych banków inwestycyjnych na Wall Street – podtrzymał swoje stanowisko wobec wartości godziwej dla bitcoina na poziomie 38 000 USD. Co oznacza, że aktywa są obecnie sprzedawane z dyskontem. Jednak sugeruje to potencjalny wzrost BTC o 28%, ponieważ kryptowaluta obecnie znajduje się nieco poniżej poziomu 30 000 USD. 

Co więcej, bank uważa, że BTC może odreagować silniej niż inne osłabione aktywa, ponieważ jego spadek w okresie korekty był znacznie głębszy. 

W nocie opublikowanej przez bank w środę stwierdzono, że kryptowaluty są jednym z jego preferowanych aktywów alternatywnych oprócz nieruchomości i nie należą do tej samej kategorii, co akcje i obligacje. 

Strategowie JP Morgan, kierowani przez Nikolaosa Panigirtzoglou, uważają, że zeszłomiesięczna korekta rynku jest podobna do tego, co działo się w styczniu i lutym. Przewidują tym samym, że już niedługo bitcoin może zacząć się regenerować. 

„Więcej miejsca na odbicie” kryptowalut 

Z uwagi na to, że bitcoin spadł o ponad 60% w porównaniu z ATH z listopada ubiegłego roku, a całkowita kapitalizacja wszystkich kryptowalut zmniejszyła się z 3 do 1,3 biliona dolarów, bank dostrzega możliwości w tej szybko rosnącej klasie aktywów. Według banku kryptowaluty ucierpiały bardziej niż tradycyjne aktywa, takie jak private equity i nieruchomości – to z kolei daje im “więcej miejsca” na odbicie. 

Pomimo tego, że upadek Terry, mógł nakreślić negatywny obraz branży, stratedzy zauważyli jednak, że niewiele wskazuje na to, że fundusze VC przestały pompować pieniądze w przestrzeń. 

Przypomnijmy, że w lutym bank inwestycyjny ustalił uczciwą cenę bitcoina na 38 000 USD. Wartość ta opierała się na założeniu, że BTC jest około cztery razy bardziej niestabilny niż złoto. W międzyczasie podniósł swoją długoterminową cenę docelową do 150 000 USD ze 146 000 USD. 

Gdyby zmienność bitcoina mogła zostać zmniejszona trzykrotnie w stosunku do poziomu z lutego, jego wartość godziwa mogłaby sięgnąć 50 000 USD. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.