2022-02-15 / Tagi:
Intel – gigant technologiczny, który znany jest w głównej mierze z procesorów dla komputerów typu PC, wkracza na rynek kryptowalut. Producent zapowiada stworzenie energooszczędnych narzędzi, które będą wspierały wydobywanie „cyfrowych pieniędzy”.
Wykorzystywanie technologii blockchain pozwala na organizację wszelkich transakcji czy płatności za kryptowaluty typu ETH czy Bitcoin w sposób całkowicie automatyczny. Dzięki temu rozwiązaniu wiele osób ma możliwość sprzedawania czy wymieniania tokenów NFT, które stają się bardzo popularne.
Ostatnie miesiące pokazują, że coraz więcej korporacji widzi w tym realną szansę na zarobek. Jedną z nich jest Intel, który zamierza przyczynić się do rozwoju sieci łańcucha blokowego. Co istotne, producent jeszcze w tym roku ma wprowadzić na rynek specjalne akceleratory blockchain, czyli mikroukłady, które będą stworzone tylko i wyłącznie z myślą o wydobywaniu kryptowalut.
Warto jednak podkreślić, że nie będą to typowe karty graficzne, takie jak seria NVIDIA CMP HX, które właściwie bazują na procesorach graficznych Ampere zaprojektowanych do gier komputerowych, a także tworzenia treści. Zgodnie z zapowiedziami akcelerator blockchain Intela ma powstać w efekcie pracy różnych zespołów, które są wyspecjalizowane między innymi w kryptografii oraz w projektowaniu niskonapięciowych układów, które nie konsumują ogromnych pokładów energii.
Z opublikowanych informacji wynika, że firma spodziewa się, że nowo powstały układ będzie cechował się nawet 1000-krotnie wyższą wydajnością na wat w porównaniu do klasycznych GPU w algorytmie SHA-256. A co za tym idzie ma zapewnić wyższą wydajność, przy niższym poborze energii elektrycznej. Można jednak założyć, że górnicy nie porzucą masowo wcześniejszych rozwiązań na rzecz akceleratora Intel Blockchain.
Co ciekawe Intel poinformował, że firmy GRIID, BLOCK oraz Argo Blockchain są jednymi z pierwszych klientów, którzy złożyli zamówienia na układ. Z pewnością z większą liczbą informacji na temat nowego czipu będzie można się zapoznać podczas konferencji ISSCC, która ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu.
Źródło: tabletowo.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.