Numiner NM440 – najwydajniejsza koparka bitcoin na świecie?

2022-02-08 / Tagi: koparka kryptowalut

Numiner NM440 – najwydajniejsza koparka bitcoin na świecie?

Firma NuMiner przedstawiła nową koparkę bitcoin NM440. Producent zapewnia, że zastosowana w urządzeniu przełomowa technologia pozwala urządzeniu osiągnąć prędkość do 440 TH/s. Produkt ten jest reklamowany, jako najwydajniejsza i najbardziej przyjazna środowisku koparka kryptowalut na świecie. 

Najwydajniejsza koparka kryptowalut 

Firma NuMiner przedstawiła nową koparkę bitcoin NM440, która wykorzystuje zastrzeżoną i przełomową technologię.  Urządzenia ustanawia nowy standard branżowy jako najszybsza i najbardziej energooszczędna koparka Bitcoin. Producent zapewnia, że maszyna osiąga wydajność 440 TH/s przy efektywności na poziomie 20,2 J/TH. Co praktyce oznacza 75 procentowe zmniejszenie zużycia energii (wydobycie bitcoinów na całym świecie zużyło ~ 121 terawatogodzin energii elektrycznej w 2021 roku ) w porównaniu do przeciętnego górnika Bitcoin. A to 4-krotnie lepsza wydajność względem najlepszych modeli dostępnych na rynku, a także 3-krotnie lepsze osiągi względem modeli, które dopiero mają pojawić się na rynku (Bitmain Antminer S19 XP). 

Jak widać parametry koparki robią imponujące wrażenie. Tym bardziej, że NM440 ma oferować 4,5-krotnie lepsze saldo zwrotów, 4-krotnie wyższe przychody i o 38% niższe koszty w przeliczeniu na TH/s względem topowych modeli konkurencji. 

Numiner NM440 – wątpliwości ekspertów 

Jednak, w jaki sposób uzyskano tak dobre osiągi urządzenia? Wiadomo jedynie, że konstrukcja została zaprojektowana we współpracy z firmami Xilinx, TSMC i Foxconn, a osiągi sprzętu miały być potwierdzone przez niezależne laboratorium BTL (BACnet Testing Laboratories). 

Okazuje się, że niektórzy eksperci poddają w wątpliwość, czy sprzęt w ogóle istnieje. Luxor Mining wskazuje, że specyfikacja NM440 jest bardzo wątpliwa. Nie podano także informacji na temat rozwoju produktu i zespołu odpowiedzialnego za Numiner, a co za tym idzie nie można potwierdzić czy sprzęt powstał. W sieci można znaleźć więcej głosów odnoszących się krytycznie do parametrów nowej koparki. Co więcej, eksperci wskazują, że wcześniej nikt nie słyszał o firmie NuMiner. 

Ogromne zamówienie na nową koparkę 

Co ciekawe, mimo powyższych wątpliwości, sprzęt i tak zainteresował największe farmy wydobywcze. Firma Sphere 3D miała złożyć zamówienie na 60 000 koparek Numiner NM440 o wartości 1,7 mld dolarów - taka rozbudowa ma zwiększyć osiągi kopalni o 26,4 EH/s. Warto dodać, że ogłoszenie inwestycji spotkało się z entuzjazmem rynku, bo akcje firmy skoczyły o 30%. 

Według oświadczenia NuMiner dostawy koparki rozpoczną się w drugim kwartale. 

Można przypuszczać, że także inne firmy zaczną inwestować w koparkę Numiner NM440. Oczywiście pod warunkiem, że ta rzeczywiście istnieje i oferuje tak dobre parametry. 

Źródło: https://www.benchmark.pl/; https://www.coindesk.com/ 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.