Hard fork Bellatrix – ostatnia poważna aktualizacja przed scaleniem Ethereum

2022-09-08 / Tagi:

Hard fork Bellatrix – ostatnia poważna aktualizacja przed scaleniem Ethereum

Hard fork Bellatrix był ostatnią poważną aktualizacją przed połączeniem Ethereum. Zmiany zostały pomyślnie zakończone we wtorek, jednak niektórzy członkowie społeczności kryptowalutowej zakwestionowali gotowość sieci do przejścia na dowód stawki. 

Czy Ethereum jest gotowe do przejścia na PoS? 

Hard fork Bellatrix miał za zadanie zaktualizować klientów warstwy konsensusu Ethereum w epoce 144896 w łańcuchu Beacon – był to ostatni krok przed ostatecznym scaleniem systemu. 

Jednak część osób zauważyła, że współczynnik pominiętych bloków w ostatnich 600 slotach wyniósł około 9%. To skłoniło niektórych obserwatorów do zakwestionowania gotowości sieci do przejścia na dowód stawki (PoS). 

Współzałożyciel Gnosis, Martin Köppelmann dodał, że liczba 9% była o 1700% wyższa niż historyczny wskaźnik nietrafionych bloków wynoszący 0,5%. Problem ten może dotyczyć 25,6% klientów, których określono jako „nie gotowych” na The Merge. 

Z kolei partner Cinneamhain Ventures, Adam Cochran powiedział, że ma nadzieję, że „duży wzrost” pominiętych bloków zostanie zdebugowany przed właściwym scalaniem. Dodając, że „naprawdę nie chce widzieć nieoczekiwanych problemów na tym późnym etapie”

Scalenie Ethereum – czy są powody do obaw? 

Jednak nie wszyscy są zaniepokojeni wynikami aktualizacji. Anthony Sassano, założyciel Daily Gwei powiedział, że tylko 5% walidatorów wypadło z sieci, co było w rzeczywistości „niesamowitym wynikiem”. I z przekonaniem stwierdził, że „nie ma tak naprawdę wielu rzeczy, które mogą pójść katastrofalnie źle” podczas scalania. 

Powiedziałbym, że„ najgorszym scenariuszem ” byłoby, gdyby łańcuch po prostu się zatrzymał, ponieważ przejście z PoW na PoS w ogóle nie zadziałało – wymagałoby to pewnego rodzaju skoordynowanej interwencji człowieka, aby to naprawić – podsumował Anthony Sassano. 

Dodał także, że w przypadku, gdy będzie można zaobserwować walidatory wyłączające się z sieci z powodu problemów z konfiguracją, pominięte bloki/sloty lub klientów z poważnymi błędami nie będą one powodem do większych obaw, ponieważ są stosunkowo łatwe do odzyskania. 

Bellatrix – ostatnia aktualizacja przed The Merge 

Jak już wspominaliśmy aktualizacja Bellatrix była jednym z ostatnich kroków przed scaleniem systemu i umożliwia klientom warstwy konsensusu Ethereum wykonywanie transakcji w łańcuchu Beacon. 

Zgodnie z oczekiwaniami społeczności krypto przejście sieci do mechanizmu konsensusu PoS, ma sprawić, że sieć będzie bardziej wydajna i bezpieczna. 

Z pewnością w najbliższych dniach przekonamy się czy obawy związane z The Merge były zasadne. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.