Google wprowadzi płatności w kryptowalutach

2022-10-14 / Tagi:

Google wprowadzi płatności w kryptowalutach

Firma Google zapowiedziała, że na początku przyszłego roku użytkownicy wyszukiwarki będą mogli płacić za usługi w chmurze za pomocą kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ether. Będzie to możliwe dzięki integracji z Coinbase Commerce. 

Współpraca z Coinbase 

Najpopularniejsza internetowa wyszukiwarka Google ogłosiła zawarcie umowy z Coinbase. Dzięki współpracy wybrana grupa klientów będzie mogła płacić za usługi w chmurze za pomocą walut cyfrowych, takich jak Bitcoin i Ether. Nowa usługa ma być dostępna już na początku przyszłego roku. 

Z doniesień medialnych wynika także, że gigant technologiczny planuje zbadać rynek cyfrowych aktywów za pomocą Coinbase Prime. Jest to usługa powiernicza, która służy do przechowywania i handlu kryptowalutami. 

Ale to nie wszystko. Coinbase właśnie ogłosiło, że przeniesie część swoich aplikacji powiązanych z danymi, które dotychczas były przechowywane za pośrednictwem Amazon Web Services, do Google Cloud. 

Płatności w kryptowalutach 

Amit Zavery, wiceprezes i CEO w Google Cloud powiedział, że na początku płatności w kryptowalutach będą akceptowane tylko od klientów, którzy są już aktywni w Web3. Będzie to możliwe dzięki integracji z Coinbase Commerce. Jednak zgodnie z zapowiedziami usługa ta ma być z czasem oferowana większej liczbie użytkowników. 

Przypominamy, że Coinbase Commerce w tej chwili umożliwia płatności za pomocą 10 kryptowalut, między innymi takimi jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ether czy Litecoin

Wiceprezes ds. rozwoju Coinbase, Jim Migdal powiedział, że rozmowy z Google na temat płatności w kryptowalutach, usług Prime oraz wykorzystania chmury trwały od miesięcy. Pomimo tego, że szczegóły transakcji nie zostały ujawnione publicznie, giełda kryptowalut zazwyczaj otrzymuje procent wszystkich opłat transakcyjnych, które przechodzą przez system Coinbase Commerce. 

Google obecne w świecie Web3 

Nowa współpraca nastąpiła tuż po ogłoszeniu partnerstwa Google Cloud i Near Protocol. Publikacja Near Foundation z 4 października zapowiadała, że Google Cloud zaoferuje „wsparcie techniczne” beneficjentom Near. 

Warto dodać, że we wrześniu BNB Chain także nawiązało współpracę z Google Cloud – partnerstwo miało na celu zaoferowanie budowniczym ekosystemu dostęp do usług w chmurze. 

Jak widać, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami Google Cloud aktywnie rozwija swoją obecność w świecie Web3. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.