Gigant ubezpieczeniowy Tokio Marine zaoferuje swoje usługi w Metaverse 

2023-01-02 / Tagi:

Gigant ubezpieczeniowy Tokio Marine zaoferuje swoje usługi w Metaverse 

Tokio Marine, jedna z największych grup ubezpieczeniowych w Japonii, przenosi swoje usługi i operacje do Metaverse. Firma, która na całym świecie zatrudnia ponad 39 000 pracowników, pozwoli swoim użytkownikom na przeglądanie i kupowanie produktów ubezpieczeniowych w wirtualnym świecie. 

Ubezpieczenia w Metaverse 

Koncepcje związane z Metaverse, jako pierwsze przyjęły firmy zajmujące się grami, społecznościami i technologiami. Jednak teraz na platformę wchodzą i inne branże. Tokio Marine, największa grupa ubezpieczeniowa w Japonii zapowiedziała, że rozpocznie oferowanie swoich usług ubezpieczeniowych w Metaverse. Oferta ubezpieczyciela będzie dostępna w cyfrowym świecie już od stycznia. Firma do tego celu zatrudni prawdziwych pracowników, którzy będą reprezentowani poprzez awatary. 

Użytkownicy zainteresowani ofertą będą mogli wchodzić w interakcje z pracownikami ubezpieczyciela, a także pytać ich o szczegóły każdego z oferowanych produktów. Co więcej, za pośrednictwem platformy klienci będą mogli wysyłać i wypełniać formularze, a nawet zawierać umowy. 

Nowe doświadczenia klienta 

Firma będzie hostować swoje usługi na Virtual Akiba World, platformie Metaverse, która została zbudowana jako cyfrowy odpowiednik słynnej stacji i miasta Akihabara w Japonii. 

– Korzystając z Metaverse, zapewnimy nowe doświadczenie klienta, które zmniejszy obciążenie psychiczne związane z zakupem ubezpieczenia i umożliwi swobodne konsultacje oraz rozważania na temat ubezpieczeń – możemy przeczytać w komunikacie firmy. 

Ponadto firma umożliwi użytkownikom przeprowadzenie kursu wirtualnym samochodem. W ten sposób ubezpieczyciel określi preferowany przez konsumenta styl jazdy, a także zapozna go z korzyściami, jakie ubezpieczenia będą mogły przynieść konkretnym kierowcom. 

Firmy w Metaverse 

Jak wiadomo azjatyckie i japońskie firmy są pionierami w dziedzinie Metaverse. Dodatkowo kilka z nich inwestowało w rozwój technologii wirtualnej ukierunkowanej na tę nową dziedzinę. Jedną z nich jest MUFG, jeden z największych banków w kraju, który już zapowiedział, że do 2023 roku zacznie oferować usługi bankowe w tym cyfrowym świecie. 

W październiku NTT Docomo, wiodący japoński operator telekomunikacyjny, ogłosił uruchomienie własnego oddziału Metaverse z inwestycją w wysokości 412 milionów dolarów. W listopadzie w tym celu zatrudnił ponad 200 pracowników, którzy mają skupić się na zadaniach związanych z rozbudową nowej oferty firmy. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.