Giełdy ogłaszają wsparcie Airdropu sieci Terra Luna

2022-05-27 / Tagi:

Giełdy ogłaszają wsparcie Airdropu sieci Terra Luna

W jednym z ostatnich artykułów pisaliśmy o wizji odbudowy wartości tokena LUNA. Dziś na platformie Twitter na kontach największych giełd takich jak ByBit, KUCOIN czy Binance możemy przeczytać ogłoszenia, iż będą one wspierać Airdrop nowego tokena LUNA. 

Kiedy odbędzie się Airdrop?

Dla Airdropu przeprowadzone zostaną 2 snapshoty. Pierwsza data brana pod uwagę to tak zwany czas przed atakiem. Będzie to 07-05-2022 do godziny 14.59 (UTC) na wysokości bloku Terra Classic 7 544 910. Kolejna data jest nazwana czasem po ataku i kończy się ona w dniu 26-05-2022 o godzinie 19.59 (UTC) na wysokości bloku Terra Classic 7 790 000. Pierwsze tokeny nowego tokenu LUNA mają być rozdystrybuowane od 31-05-2022 od godziny 8.30 (UTC). 

Jak będzie wyglądała dystrybucja?

Wiele osób posiadających tokeny LUNA wliczające się do snapshotów zastanawia się zapewne jak będzie wyglądała dystrybucja nowej waluty. Otóż według oficjalnego planu Ekosystemu Terra, 30% nowych tokenów zostanie przeznaczone dla społeczności. Holderzy LUNA oraz aUST przed atakiem dostaną odpowiednio 35% i 10% całej puli, natomiast osoby posiadające tokeny LUNA oraz UST po ataku otrzymają 10% oraz 15%. Kwoty te zaczną być dystrybuowane odpowiednio do wszystkich użytkowników do 31-05-2022. Proces ten będzie wyglądał w sposób następujący: 30% należytych tokenów użytkownik otrzyma do 31 maja natomiast pozostałe 70% będzie odblokowywane z biegiem czasu od grudnia 2022 roku. Najwięksi Holderzy natomiast (osoby posiadające ponad 9 999 LUNA) będą musieli poczekać na ten proces do czerwca 2023. Z tabelką dystrybucji możecie zapoznać się w ogłoszeniu Binance.

Kiedy wystartuje nowa sieć LUNA?

Według ogłoszenia ze strony Ekosystemu Terra nowa sieć ma oficjalnie wystartować 27 maja 2022 roku. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu od Binance, handel spot parami LUNA/BUSD oraz UST/BUSD został wstrzymany 25-05-2022. Skróty dla starych tokenów ulegną zmianie i token LUNA zmieni nazwę na LUNC a UST na USTC, a handel tymi aktywami w parze z BUSD zostanie wznowiony w dniu 30-05-2022.

Zmiany w nowej sieci LUNA

Pierwszą i jedną z największych zmian w nowej sieci LUNA będzie brak algorytmicznego stablecoina, ponieważ zdestabilizowanie go w poprzedniej sieci doprowadziło do upadku tokena. Kolejną zmianą ma być usunięcie portfela fundacji TerraForm Labs co ma przekazać nową sieć w 100% dla społeczności. Zostaliśmy również poinformowani iż celem nagród stakingu ma być 7% p.a. 

Czy LUNA ma jeszcze szansę na sukces?

Głównym pytaniem po wszystkich wydarzeniach związanych z Ekosystemem Terra jest na pewno czy takie zmiany mogą jeszcze zapewnić byt nowym tokenom. Z pewnością społeczność może być nieufna po wydarzeniach w których stracili oni bardzo duże pieniądze, jednak powstanie nowego tokena może przyciągnąć dużo nowych osób chcących go posiadać co może się przekładać na duży wzrost ceny. Sytuacja zapewne wyjaśni nam się wraz z wejściem nowego tokena na giełdy o czym na pewno was poinformujemy. 

Źródło: binance.com, twitter.com, agora.terra.money

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.