Wizja odbudowy LUNA – czy jest szansa na sukces?

2022-05-24 / Tagi:

Wizja odbudowy LUNA – czy jest szansa na sukces?

Po spektakularnym spadku kryptowaluty LUNA, który był jednym z największych spadków na rynku w obozie fundacji Terra pojawiają się pozytywne informacje na temat jej odbudowy oraz przywrócenia kapitału dla osób które inwestowały w LUNA oraz UST przed potężnym spadkiem.

CEO fundacji Terra ma nadzieje na odbudowanie LUNA

Do Kwon – CEO fundacji Terra – za pośrednictwem swojego konta na portalu Twitter poinformował społeczność o chęci odbudowy tokena LUNA poprzez tak zwanego forka. Ma to polegać na zduplikowaniu części łańcucha bloków, udoskonaleniu go oraz stworzenie kompletnie nowego blockchainu o nazwie LUNA. Kryptowaluta, którą obecnie znamy pod nazwą Terra Luna miałaby otrzymać nową nazwę Luna Classic podczas gdy nowa, odświeżona wersja przyjęłaby nazwę Luna.

Czym miałaby być nowa LUNA?

Podstawową zmianą, która ma być zbudowana na nowym blockchainie, a właściwie jakiej nie będzie na nowym łańcuchu będzie brak algorytmicznego stablecoina, jakim w znanej nam wersji tokena był UST. Nowa LUNA ma również być tokenem, który w pełni będzie posiadała społeczność. Nowy łańcuch bloków miałby także zrekompensować w jakimś stopniu straty, które poniosły osoby inwstujące w LUNA oraz UST.

W jaki sposób na nowej Lunie skorzysta społeczność?

Przy budowie nowego blockchaina fundacja Terra nie zapomina o osobach, które inwestując w LUNA straciły ogromne pieniądze. Otóż, nowy token ma zostać rozdystrybuowany pośród osoby inwestujące w  LUNA przed spadkami. Jest to niewątpliwie ciekawy sposób na odzyskanie zaufania, które jest niezmiernie ważne jeśli chodzi o społeczność kryptowalut. 

Czy nowa LUNA ma szansę na sukces?

Tworzenie nowej sieci LUNA jest niezwykle śmiałą decyzją podjętą przez Do Kwona, która ma na celu ratowanie zaufania społeczności jak i własnej reputacji. Po krachu, którego niedawno byliśmy świadkami wiele osób straciło zaufanie do CEO jak i całej fundacji Terra okrzykując to najzwyklejszą piramidą finansową. Czy zatem nowa wersja Luny ma szansę na sukces? Niewątpliwie jest na to szansa. Jednak nadszarpnięte zaufanie może być bardzo ciężko odbudować szczególnie po tak dużych oskarżeniach. Czekamy aczkolwiek na nowe informacje na temat nowego tokena i będziemy je na bieżąco śledzić.

Źródła: station.terra.money/proposal/1623, twitter.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.