Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

GameStop wprowadza na rynek portfel do obsługi kryptowalut i transakcji NFT 

2022-05-24 / Tagi:

GameStop wprowadza na rynek portfel do obsługi kryptowalut i transakcji NFT 

Amerykańska sieć sklepów z grami wideo GameStop uruchamia oparty na Ethereum portfel. Umożliwi on użytkownikom przechowywanie, wysyłanie, odbieranie i używanie kryptowalut oraz niewymiennych tokenów (NFT) w zdecentralizowanych aplikacjach. 

Portfel GameStop 

Amerykańska firma GameStop zajmująca się handlem elektroniką wkroczyła w świat kryptowalut, prezentując zastrzeżony portfel blockchain, który będzie zawierał niewymienialną funkcjonalność tokena. 

Z opublikowanych informacji wynika, że portfel GameStop pozwoli graczom na pozyskiwanie, wysyłanie i przechowywanie tokenów Ether (ETH), ERC-20 i NFT za pośrednictwem samodzielnego rozszerzenia przeglądarki działającego na blockchainie Ethereum. Firma zaznaczyła też, że trwają prace także nad aplikacją mobilną. 

Portfel kryptowalut będzie działał na protokole skalowania warstwy 2 Ethereum Loopring, zaprojektowanym dla zdecentralizowanych giełd, które szczycą się wysoką przepustowością, tanim handlem i możliwością płatności. 

Użytkownicy będą mogli pobrać i zainstalować rozszerzenie portfela za pośrednictwem Chrome Web Store. Podobnie jak rozszerzenie MetaMask do Chrome, GameStop Wallet umożliwi transakcje na rynku NFT GameStop, który ma zostać uruchomiony w drugim kwartale tego roku. 

Rynek NFT 

Przypominamy, że firma GameStop ogłosiła partnerstwo z ImmutableX w lutym tego roku. W ramach współpracy platforma skalująca Ethereum NFT została wykorzystana do opracowania niestandardowego rynku NFT tego znanego sprzedawcy gier wideo. W komunikacie opublikowanym na początku 2022 roku stwierdzono, że rynek będzie w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, bez opłat za gaz. Obie firmy zobowiązały się również do programu dotacji o wartości 100 milionów dolarów, który ma zostać wypłacony w tokenach IMX, aby przyciągnąć potencjalnych twórców i programistów treści NFT. 

Przypominamy, że portfele kryptowalut okazują się być znaczącym punktem dla firm, które chcą ugruntować swoje korzenie w miarę rozwoju Web3. Główna giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych Coinbase zintegrowała funkcjonalność aplikacji Web3 z portfelem i przeglądarką dla wybranej grupy klientów aplikacji mobilnych w ubiegłym tygodniu. Ale Coinbase nie jest jedyną giełdą, która chce ulepszyć swoją ofertę, jakiś czas temu platforma handlowa Robinhood promowała nadchodzący portfel kryptowalut, który umożliwi również przechowywanie i dostęp do rynków NFT. 

Źródło: cointelegraph.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.