GameStop wprowadza na rynek portfel do obsługi kryptowalut i transakcji NFT 

2022-05-24 / Tagi:

GameStop wprowadza na rynek portfel do obsługi kryptowalut i transakcji NFT 

Amerykańska sieć sklepów z grami wideo GameStop uruchamia oparty na Ethereum portfel. Umożliwi on użytkownikom przechowywanie, wysyłanie, odbieranie i używanie kryptowalut oraz niewymiennych tokenów (NFT) w zdecentralizowanych aplikacjach. 

Portfel GameStop 

Amerykańska firma GameStop zajmująca się handlem elektroniką wkroczyła w świat kryptowalut, prezentując zastrzeżony portfel blockchain, który będzie zawierał niewymienialną funkcjonalność tokena. 

Z opublikowanych informacji wynika, że portfel GameStop pozwoli graczom na pozyskiwanie, wysyłanie i przechowywanie tokenów Ether (ETH), ERC-20 i NFT za pośrednictwem samodzielnego rozszerzenia przeglądarki działającego na blockchainie Ethereum. Firma zaznaczyła też, że trwają prace także nad aplikacją mobilną. 

Portfel kryptowalut będzie działał na protokole skalowania warstwy 2 Ethereum Loopring, zaprojektowanym dla zdecentralizowanych giełd, które szczycą się wysoką przepustowością, tanim handlem i możliwością płatności. 

Użytkownicy będą mogli pobrać i zainstalować rozszerzenie portfela za pośrednictwem Chrome Web Store. Podobnie jak rozszerzenie MetaMask do Chrome, GameStop Wallet umożliwi transakcje na rynku NFT GameStop, który ma zostać uruchomiony w drugim kwartale tego roku. 

Rynek NFT 

Przypominamy, że firma GameStop ogłosiła partnerstwo z ImmutableX w lutym tego roku. W ramach współpracy platforma skalująca Ethereum NFT została wykorzystana do opracowania niestandardowego rynku NFT tego znanego sprzedawcy gier wideo. W komunikacie opublikowanym na początku 2022 roku stwierdzono, że rynek będzie w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, bez opłat za gaz. Obie firmy zobowiązały się również do programu dotacji o wartości 100 milionów dolarów, który ma zostać wypłacony w tokenach IMX, aby przyciągnąć potencjalnych twórców i programistów treści NFT. 

Przypominamy, że portfele kryptowalut okazują się być znaczącym punktem dla firm, które chcą ugruntować swoje korzenie w miarę rozwoju Web3. Główna giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych Coinbase zintegrowała funkcjonalność aplikacji Web3 z portfelem i przeglądarką dla wybranej grupy klientów aplikacji mobilnych w ubiegłym tygodniu. Ale Coinbase nie jest jedyną giełdą, która chce ulepszyć swoją ofertę, jakiś czas temu platforma handlowa Robinhood promowała nadchodzący portfel kryptowalut, który umożliwi również przechowywanie i dostęp do rynków NFT. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.