Robinhood przejmie londyńską platformę Ziglu

2022-04-21 / Tagi: giełdy kryptowalut

Robinhood przejmie londyńską platformę Ziglu

W ramach międzynarodowej ekspansji Robinhood podpisał umowę zakupu brytyjskiej giełdy kryptowalut – Ziglu Limited. Przejęcie ma pozwolić amerykańskiej firmie na rozszerzenie obecności na całą Europę. Zgodę na finalizację transakcji muszą jeszcze wydać regulatorzy rynku. 

Robinhood ujawnia umowę z Ziglu 

Amerykańska firma świadcząca usługi finansowe – Robinhood, ogłosiła, że ​​podpisała umowę z londyńskim systemem handlu aktywami cyfrowymi – Ziglu Limited. Po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, Robinhood przejmie brytyjską firmę, ponieważ zamierza rozszerzyć swoją działalność na Europę. 

Vlad Tenev – dyrektor generalny amerykańskiej firmy – powiedział, że „imponujący” zespół Ziglu składa się z „ekspertów krypto”, którzy będą kierować działaniami Robinhooda na Starym Kontynencie. 

„Wspólnie z zespołem Ziglu będziemy pracować nad wykorzystaniem obu firm, badając nowe sposoby wprowadzania innowacji i przełamywania barier dla klientów w Wielkiej Brytanii i Europie” – dodał Vlad Tenev. 

Ze swojej strony dyrektor generalny Ziglu – Mark Hipperson – stwierdził, że obie strony mają wspólne cele, takie jak „praca nad zmniejszeniem barier wejścia dla nowej generacji inwestorów”. Zapewnił, że jego podmiot pomoże w ekspansji Robinhood i „przyniesie lepszy dostęp do kryptowalut i jego korzyści milionom większej liczby klientów”. 

Co ważne, w najbliższym czasie nic się nie zmieni dla użytkowników Ziglu.  

Przypominamy, że dzięki Ziglu klienci z Wielkiej Brytanii mogą kupować i sprzedawać jedenaście kryptowalut, zarabiać dzięki produktom „Boost”, płacić kartą debetową oraz przenosić i wydawać pieniądze, nawet za granicą, bez opłat. 

Robinhood – Shiba Inu i Solana 

Tydzień temu firma Robinhood umożliwiła swoim klientom obsługę czterech dodatkowych kryptowalut. Należą do nich popularny memecoin Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL), Polygon (MATIC) i Compound (COMP). 

Steve Quirk – Chief Brokerage Officer w Robinhood – skomentował, że firma dodała te tokeny, starając się stać „najlepszym miejscem do inwestowania w kryptowaluty”. Dyrektor utrzymywał, że firma przeszła wszystkie procedury bezpieczeństwa i pozostaje „zaangażowana w dostarczanie bezpiecznej i edukacyjnej” platformy zasobów cyfrowych.

Ceny wszystkich aktywów wzrosły po wiadomościach, a tak zwany zabójca Dogecoin wzrósł o prawie 40%, osiągając najwyższą cenę w kwietniu na poziomie 0,0000030 USD. W kolejnych dniach przeszła ona korektę i obecnie jest notowana na poziomie 0,000026 USD.

Źródło: cryptopotato.com; robinhood.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.