Firma BlackRock wprowadza na europejski rynek Blockchain ETF

2022-09-30 / Tagi:

Firma BlackRock wprowadza na europejski rynek Blockchain ETF

BlackRock, największa na świecie firma zarządzająca aktywami zapowiedziała uruchomienie na rynku europejskim funduszy typu blockchain Exchange-Traded Fund (ETF). W założeniu mają one umożliwić klientom inwestowanie w organizacje należące do branży krypto. 

Blockchain ETF firmy BlackRock 

Największa na świecie firma zarządzająca aktywami – BlackRock – zapowiedziała uruchomienie na rynku europejskim funduszu typu blockchain Exchange-Traded Fund (ETF). Produkt ten umożliwia konsumentom dostęp do różnych firm zaangażowanych w rozwój, innowacje i wykorzystanie technologii blockchain i kryptowalut. 

Według niedawnych informacjihttps://www.finextra.com/pressarticle/94256/blackrock-launches-blockchain-etf, najnowszy fundusz ETF firmy BlackRock nosi nazwę „The iShares Blockchain Technology UCITS ETF (BLKC)”. 

Potencjał technologii blockchain 

Nowo uruchomiony fundusz ETF będzie śledził wydajność 35 globalnych podmiotów, których działalność koncentruje się przede wszystkim na przestrzeni blockchain, takich jak platformy, górnicy, firmy płatnicze i inne. Co istotne, fundusz przeznaczony jest dla europejskich klientów BlackRock i nie inwestuje bezpośrednio w kryptowaluty. 

Omar Moufti, Product Strategist w firmie powiedział, że firma jest gorącym zwolennikiem technologii blockchain, dlatego gigant inwestycyjny poszedł właśnie tą drogą.  

Ciągłe rozprzestrzenianie się technologii blockchain podkreśla jej potencjał w wielu branżach. Ekspozycja oferowana przez iShares Blockchain Technology UCITS ETF umożliwi naszym klientom współpracę z globalnymi firmami prowadzącymi rozwój powstającego ekosystemu blockchain – tłumaczył Omar Moufti. 

Inwestowanie w firmy z branży krypto 

Warto zauważyć, że największa giełda w Europie – Euronext – notowała na swojej platformie ETF firmy BlackRock ze wskaźnikiem kosztów całkowitych (TER) na poziomie 0,50%. 

Przypominamy, że na początku tego roku ta czołowa firma zarządzająca aktywami cyfrowymi uruchomiła inny podobny fundusz o nazwie „iShares Blockchain and Tech ETF (IBLC)”. Umożliwiło to konsumentom inwestowanie w wiele firm, w tym w popularną giełdę kryptograficzną Coinbase oraz wiodącego górnika kryptowalut BTC Marathon Digital. 

Wcześniej dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink zapowiedział, że organizacja chce zbadać zalety kryptowalut, stablecoinów i technologii blockchain. Było to zaskoczeniem, ponieważ był on jednym z największych krytyków tej klasy aktywów – niegdyś opisywał Bitcoin, jako „wskaźnik prania pieniędzy”. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.