Ethereum spada blisko trzyletniego minimum w stosunku do Bitcoina 

2024-04-03 / Tagi:

Ethereum spada blisko trzyletniego minimum w stosunku do Bitcoina 

Ethereum (ETH) traci kluczowy poziom wsparcia w stosunku do swojego największego rywala, Bitcoina (BTC). Dzieje się to w obliczu szerszej wyprzedaży, która w poniedziałek rozpoczęła się na rynku kryptowalut. 

Ethereum kontra Bitcoin 

W związku z cofnięciem, które ma miejsce na rynku kryptowalut Ethereum (ETH) straciło kluczowy poziom wsparcia w stosunku do swojego największego rywala, Bitcoina (BTC). Dane z platformy TradingView pokazują, że 1 ETH jest obecnie wart mniej niż 0,05 BTC, a jego cena w momencie pisania tego tekstu wynosi 0,04961 BTC. 

Warto zauważyć, że ostatni raz stosunek ETH/BTC był tak niski w styczniu. Doszło do tego, po krótkiej wyprzedaży na rynku kryptowalut, która miała miejsce po uruchomieniu ETF-ów Bitcoin. Ostatnim okresem, w którym notowano podobny współczynnik, był gwałtowny wzrost wartości Ethereum w kwietniu 2021 r., po czym w nieco ponad miesiąc jego cena osiągnęła poziom 0,078 BTC. 

Ethereum traci na wartości 

Drugie co do wielkości aktywo kryptowalutowe od połowy marca stale traciło na wartości na rzecz Bitcoina. Było to na krótko przed tym, jak ta ostatnia kryptowaluta osiągnęła nowy rekord wszechczasów notując cenę powyżej 73 000 dolarów. Od tego czasu oba aktywa utrzymywały się w stosunkowo ograniczonym zakresie. Co ciekawe, w okresie tym napływy do spotowych ETF-ów Bitcoin znacznie spadły. 

W zeszłym tygodniu szef działu badań Galaxy Digital, Alex Thorn, przewidział, że ETH/BTC nie osiągnął jeszcze swoich rocznych minimów. Przytoczył nadchodzący „halving” Bitcoina jako katalizator zwyżek dla BTC, a potencjalne odmowy wobec uruchomienia ETF-ów Ethereum jako sygnał niedźwiedzia dla tego ostatniego. 

Było kilka wstrząsów tu i ówdzie, ale w tej chwili trend jest wyraźny i niezmienny – napisał Alex Thorn. 

Od poniedziałku cena Bitcoina spadła z 71 200 dolarów do 65 300 dolarów, z kolei wartość Ethereum zanotowała spadek z 3600 dolarów do 3250 dolarów. 

Odpływ Bitcoinów z Coinbase 

Należy dodać, że w obliczu ogólnorynkowej korekty giełda kryptowalut Coinbase doświadczyła w tym tygodniu drugiego co do wielkości odpływu Bitcoinów, z dwoma masowymi wypłatami odpowiednio 16 800 BTC i 17 000 BTC. 

Przypominamy, że zazwyczaj, gdy aktywa odchodzą ze scentralizowanych giełd kryptowalut, takich jak Coinbase, wskazuje to na bycze nastroje inwestorów, ponieważ ogranicza bezpośrednią presję sprzedażową. Z kolei wpływy na giełdy kryptowalut sygnalizują zbliżającą się sprzedaż, szczególnie po okresach znacznego wzrostu cen w celu zabezpieczenia zysków. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.