Ether przechowywany na giełdach kryptowalut osiąga najniższy poziom od 5 lat 

2023-05-29 / Tagi:

Ether przechowywany na giełdach kryptowalut osiąga najniższy poziom od 5 lat 

Ether dostępny na scentralizowanych giełdach kryptowalut osiągnął najniższy poziom od pięciu lat. Według najnowszych danych platformy Glassnode na giełdach znajduje się obecnie 17,8 mln ETH. Tak dużego spadku podaży giełdowej nie widziano od kwietnia 2018 roku.

Saldo wymiany Ethereum spada 

26 maja ilość Ether przechowywana na giełdach kryptowalut spadła do najniższego poziomu od pięciu lat – osiągając 17,86 miliona. Tak drastycznego spadku podaży giełdowej ETH nie widziano od kwietnia 2018 roku. Według danych platformy analitycznej Glassnode tylko 14,85% całkowitej podaży Ether znajduje się obecnie na scentralizowanych giełdach (w porównaniu z 25-26% podaży utrzymywanej podczas hossy w 2021 roku).

Pomimo tego, że spadek podaży ETH rozpoczął się już we wrześniu 2022 r., to znaczące straty kryptowaluta ta zanotowała w listopadzie. Stało się to po kryzysie wywołanym upadkiem platformy FTX. Co więcej, adresy portfeli Ethereum zawierające ponad 100 ETH również spadły do poziomu najniższego od sześciu miesięcy.

Co wpłynęło na spadek sald ETH?

Można założyć, że na spadek sald ETH na scentralizowanych giełdach mogły wpłynąć dwa istotne czynniki. Pierwszym z nich jest wspomniany wcześniej upadek giełdy kryptowalut FTX. Wydarzenie to skłoniło wiele osób do przeniesienia swoich aktywów kryptograficznych z portfeli giełdowych do portfeli samoobsługowych. Drugim istotnym i być może najważniejszym czynnikiem była aktualizacja Shapella.

Shapella umożliwiła tysiącom walidatorów wycofanie postawionych ETH. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu mniejsza ilość walidatorów zdecydowała się zrezygnować z udziału – większość jedynie wycofała swoje nagrody za obstawianie.

Znaczny odpływ ETH

Ruch aktywów z dala od giełd jest uważany za byczy znak. Wskazuje on, że handlowcy nie chcą sprzedawać po obecnej cenie. W przypadku Ethereum ponowne obstawianie ETH jest najbardziej oczywistym powodem spadku podaży giełdowej.

Główne giełdy kryptowalut, takie jak Binance, Bitfinex, Kraken i inne, które wspierały aktualizację Shapella, odnotowały znaczny odpływ ETH z ich portfeli giełdowych. Doprowadziło to do obecnego spadku salda.

Warto przypomnieć, że w tygodniu po aktualizacji Shapella, ilość obstawionych ETH przekroczyła ilość ETH wypłaconych. W innym raporcie platformy Glassnode oszacowano, że spodziewano się sprzedaży mniej niż 1% stakowanego ETH. W ten sposób znaczna część ETH odchodząca od scentralizowanych giełd powróciła do stakingu.

Źródło: cointelegraph.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.