Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Epic Games współpracuje z NASA przy projekcie Metaverse

2022-05-13 / Tagi:

Epic Games współpracuje z NASA przy projekcie Metaverse

NASA, amerykańska agencja kosmiczna, nawiązała współpracę z Epic Games, firmą stojącą za Fortnite, aby rzucić wyzwanie programistom. Mają oni stworzyć w celach badawczych i testowych doświadczenia wirtualnej rzeczywistości na Marsie. 

NASA opracuje marsjański Metaverse 

NASA, amerykańska agencja kosmiczna, opublikowała niedawno wyzwanie, które ma za zadanie przyciągnąć deweloperów do pomocy w budowie marsjańskiego środowiska Metaverse. Projekt ma pomóc w ćwiczeniach szkoleniowych. 

Wyzwanie, które zostało opublikowane za pośrednictwem platformy HeroX, która umożliwia organizacjom pozyskiwanie rozwiązań crowdsourcingowych dla unikalnych projektów, wzywa programistów do pomocy w tworzeniu wirtualnej rzeczywistości aktywów i scenariuszy, które mają być wykorzystane przez NASA w badaniach skupiających się na aktywności poza pojazdami na powierzchni Marsa. 

W związku z tym, że wyzwanie ze strony NASA skierowane jest do twórców gier, agencja nawiązała współpracę z Epic Games. Deweloperzy będą używać Unreal Engine 5 do tworzenia swoich zasobów i doświadczeń, które ostatecznie zostaną wykorzystane w środowisku NASA Mars XR Operations Support System. 

Warto dodać, że środowisko MarsXR ma już znaczną ilość treści dostępnych dla programistów – zawiera „świat” z ponad 400 km2 terenu Marsa, cyklami dnia i nocy, realistycznymi warunkami pogodowymi, symulowaną grawitacją Marsa, a także zasobami, w tym skafandrami i łazikami. 

Wirtualne doświadczenia 

Z opublikowanych informacji wynika, że NASA poszukuje pięciu różnych stylów doświadczeń, aby programiści mogli wybrać, który jest dla nich najbardziej realistyczny. Pięć „kategorii”, które NASA będzie oceniać, obejmuje „Rozbicie obozu”, „Badania naukowe”, „Konserwacja”, „Eksploracja” i „Rozwal nasze umysły”, z których ta ostatnia może oznaczać, że na Marsa przybędą kosmici. Zgodnie z zapowiedziami, będzie 20 nagród indywidualnych, po 4 w każdej kategorii, a łączna pula nagród wynosi 7000 dolarów. Ogólny zwycięzca w każdej kategorii otrzyma 6000 dolarów. Jak możemy przeczytać, osoby, które podejmą wyzwanie, będą miały na to 80 dni. 

Okazuje się, że wyzwanie wzbudziło już spore zainteresowanie. Zgłosiło się ponad 150 grup z całego świata, z których większość to 1-2-osobowe drużyny. 

Wątpliwy sposób finansowania projektu 

Pojawiają się jednak krytyczne głosy związane z finansowaniem projektu. Spośród ponad 150 zespołów, które poświęcą swój wolny czas na to wyzwanie, tylko 20 otrzyma jakiekolwiek pieniądze. Bez wątpienia, organizacja jaką jest NASA powinna mieć wystarczające środki finansowe, aby zatrudnić zespoły programistów do tworzenia wirtualnych doświadczeń, których szuka. 

Źródło: gamerant.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.