Epic Games współpracuje z NASA przy projekcie Metaverse

2022-05-13 / Tagi:

Epic Games współpracuje z NASA przy projekcie Metaverse

NASA, amerykańska agencja kosmiczna, nawiązała współpracę z Epic Games, firmą stojącą za Fortnite, aby rzucić wyzwanie programistom. Mają oni stworzyć w celach badawczych i testowych doświadczenia wirtualnej rzeczywistości na Marsie. 

NASA opracuje marsjański Metaverse 

NASA, amerykańska agencja kosmiczna, opublikowała niedawno wyzwanie, które ma za zadanie przyciągnąć deweloperów do pomocy w budowie marsjańskiego środowiska Metaverse. Projekt ma pomóc w ćwiczeniach szkoleniowych. 

Wyzwanie, które zostało opublikowane za pośrednictwem platformy HeroX, która umożliwia organizacjom pozyskiwanie rozwiązań crowdsourcingowych dla unikalnych projektów, wzywa programistów do pomocy w tworzeniu wirtualnej rzeczywistości aktywów i scenariuszy, które mają być wykorzystane przez NASA w badaniach skupiających się na aktywności poza pojazdami na powierzchni Marsa. 

W związku z tym, że wyzwanie ze strony NASA skierowane jest do twórców gier, agencja nawiązała współpracę z Epic Games. Deweloperzy będą używać Unreal Engine 5 do tworzenia swoich zasobów i doświadczeń, które ostatecznie zostaną wykorzystane w środowisku NASA Mars XR Operations Support System. 

Warto dodać, że środowisko MarsXR ma już znaczną ilość treści dostępnych dla programistów – zawiera „świat” z ponad 400 km2 terenu Marsa, cyklami dnia i nocy, realistycznymi warunkami pogodowymi, symulowaną grawitacją Marsa, a także zasobami, w tym skafandrami i łazikami. 

Wirtualne doświadczenia 

Z opublikowanych informacji wynika, że NASA poszukuje pięciu różnych stylów doświadczeń, aby programiści mogli wybrać, który jest dla nich najbardziej realistyczny. Pięć „kategorii”, które NASA będzie oceniać, obejmuje „Rozbicie obozu”, „Badania naukowe”, „Konserwacja”, „Eksploracja” i „Rozwal nasze umysły”, z których ta ostatnia może oznaczać, że na Marsa przybędą kosmici. Zgodnie z zapowiedziami, będzie 20 nagród indywidualnych, po 4 w każdej kategorii, a łączna pula nagród wynosi 7000 dolarów. Ogólny zwycięzca w każdej kategorii otrzyma 6000 dolarów. Jak możemy przeczytać, osoby, które podejmą wyzwanie, będą miały na to 80 dni. 

Okazuje się, że wyzwanie wzbudziło już spore zainteresowanie. Zgłosiło się ponad 150 grup z całego świata, z których większość to 1-2-osobowe drużyny. 

Wątpliwy sposób finansowania projektu 

Pojawiają się jednak krytyczne głosy związane z finansowaniem projektu. Spośród ponad 150 zespołów, które poświęcą swój wolny czas na to wyzwanie, tylko 20 otrzyma jakiekolwiek pieniądze. Bez wątpienia, organizacja jaką jest NASA powinna mieć wystarczające środki finansowe, aby zatrudnić zespoły programistów do tworzenia wirtualnych doświadczeń, których szuka. 

Źródło: gamerant.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.