Epic Games i LEGO zbudują Metaverse dla dzieci?

2022-04-13 / Tagi: metaverse

Epic Games i LEGO zbudują Metaverse dla dzieci?

Epic Games, studio tworzące gry, połączyło siły z Lego – celem współpracy jest stworzenie cyfrowej rzeczywistości dla najmłodszych. Zgodnie z założeniami Metaverse dla dzieci ma rozbudzić ich kreatywność, przy jednoczesnym zachowaniu ich bezpieczeństwa w sieci. 

Epic Games i Lego uruchamiają wspólny Metaverse 

Twórca Fortnite, firma Epic Games i Lego nawiązały współpracę. Celem projektu jest stworzenie wspólnego Metaverse (Czym jest Metaverse?). Inicjatywa zostanie zaprojektowana od podstaw z myślą o dzieciach w każdym wieku, które zgodnie z opublikowanymi informacjami będą mogły tworzyć tam własne doświadczenia. 

Grupa LEGO od niemal wieku urzeka wyobraźnię dzieci i dorosłych poprzez kreatywną zabawę. Cieszymy się, że możemy razem zbudować przestrzeń w Metaverse, która będzie zabawna, rozrywkowa i stworzone dla dzieci i rodzin – powiedziała Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games. 

Warto podkreślić, że żadna z firm nie wskazała jeszcze tematu ani postaci, które będzie zawierał nowy Metaverse. Jednak obie firmy mają już doświadczenie w budowaniu światów inspirowanych Metaversem, a Fortnite jest jedną z najpopularniejszych gier online. Przypominamy też, że Lego stało także za Lego Worlds, grą online, która została wydana w 2015 roku jako bezpośredni konkurent Minecrafta. 

Bezpieczeństwo dzieci priorytetem 

Zgodnie z zapowiedziami Metaverse zostanie zaprojektowany tak, by był dopasowany adekwatnie do wieku użytkowników. Ma to chronić dzieci przed niemoderowanymi treściami pochodzącymi z innych źródeł w Internecie. Co więcej, rodzice także będą mogli być uczestnikami i kontrolować te interakcje. 

Mamy obowiązek uczynić [te doświadczenia] bezpiecznymi, inspirującymi i korzystnymi dla wszystkich. Tak jak od pokoleń chronimy prawa dzieci do bezpiecznej zabawy fizycznej, tak samo robimy to samo w przypadku zabawy cyfrowej – powiedział Niels Christiansen, dyrektor generalny The Lego Group. 

Epic Games ma narzędzia, by sprawnie rozwiązać te kwestie. W 2020 roku firma przejęła Superawesome, firmę której model biznesowy polega na łączeniu dzieci z bezpiecznymi doświadczeniami cyfrowymi przy jednoczesnym zarabianiu na tych interakcjach. 

Aby zbudować ten nowy Metaverse dla dzieci, firmy zdefiniowały trzy ważne zasady, które obejmują „ochronę prawa dzieci do zabawy poprzez uczynienie priorytetem bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia, ochronę prywatności dzieci poprzez stawianie ich na pierwszym miejscu oraz zapewnienie dzieciom i dorosłym narzędzi, które dają im kontrolę nad ich cyfrowymi doświadczeniami”. 

Źródło: Bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.